https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_b5e6c0681784c86a7be2a4796_o.jpg
Bakı Dövlət Universiteti (BDU) 8 Noyabr – Zəfər Günü münasibətilə tələbələr arasında “Şanlı Zəfər” mövzusunda esse müsabiqəsi elan edir.
BDU-dan "innews media" bildirilib ki, müsabiqəyə təqdim olunan esselər 2-3 səhifə həcmində, Azərbaycan, rus və ingilis dillərindən birində olmalıdır.
Esselər müəllifin tələbə biletinin fotosurəti ilə birlikdə oktyabrın 31-dək BDU-nun İctimaiyyətlə əlaqələr və informasiya şöbəsinin elektron poçt ünvanına (press-service@bsu.edu.az) göndərilməlidir.
Müsabiqədə yalnız BDU-nun tələbə və magistrantları iştirak edə bilərlər.
Təqdim olunmuş esselər Müsabiqə komissiyası tərəfindən qiymətləndiriləcək və qaliblər təltif ediləcəklər.
Qalib elan edilmiş esselər BDU-nun rəsmi saytı, sosial media hesabları və “Bakı Universiteti” qəzetində dərc olunacaq.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_b5e6c0681784c86a7be2a4796_o.jpg
Бакинский государственный университет в честь 8 ноября – Дня Победы проводит конкурс эссе на тему «Славная Победа» среди студентов.
Эссе, представленные на конкурс, должны быть объемом 2-3 страницы, или на азербайджанском, или русском или английском языке (формат А4, шрифт Arial, размер 12, интервал 1,5).
Эссе необходимо отправить на электронную почту отдела по связям с общественностью и информации БГУ (press-service@bsu.edu.az) до 31 октября 2025 года вместе с копией студенческого билета автора.
В конкурсе могут участвовать только студенты и магистранты БГУ.
Представленные эссе будут оценены конкурсной комиссией, и победители будут награждены.
Победившие эссе будут опубликованы на официальном сайте БГУ, в социальных сетях и в газете «Bakı Universiteti».