İnnovasiya və sürət lideri “Bakcell”in tərəfdaşı olduğu “INMerge” İnnovasiya Sammiti uğurla davam edir.
Tədbirin ilk günündə “Bakcell”in “Telekom” vertikalında şirkətin baş icraçı direktoru Klaus Müller “FinTex və telekommunikasiya sahələri arasında sinerji” mövzusunda panel müzakirəsində iştirak edib. “Özbəkistan Respublikasının Fintex Assosiasiyası”nın inkişaf üzrə rəhbəri və idarə heyətinin sədri Nargis Dustmatovanın moderatorluğu ilə keçirilən tədbirə Klaus Müller ilə yanaşı, “Birbank”ın gündəlik bank ofisinin rəhbəri Zakir Xanməmmədov, “Freedom Telecom International”ın baş icraçı direktoru Yohannes Hummer və “GoldenPay”ın baş icraçı direktoru Eynar Abdullayev qatılıb.
Paneldə çıxış zamanı Klaus Müller “Bakcell”in innovativ biznes yanaşması, süni intellekt və rəqəmsal həllərin məhsul və xidmətlərdə tətbiqi barədə ətraflı məlumat verib. O, xüsusilə “Bakcell”in ölkənin ilk rəqəmsal bankı “Birbank” ilə tərəfdaşlığını vurğulayaraq, bu əməkdaşlığın innovasiyaya əsaslanan və yüksək funksionallığa malik xidmət modelinin formalaşmasına imkan yaratdığını qeyd edib. Bu tərəfdaşlıq çərçivəsində reallaşdırılan təşəbbüslərin Azərbaycanın innovasiya və rəqəmsal maliyyə xidmətləri ekosistemində yeni yanaşma gətirdiyi bildirilib. Sessiyada, həmçinin böyük məlumatların və süni intellekt modellərinin tətbiqinin hər iki sahənin inteqrasiyasına əlavə dəyər qatacağı vurğulanıb.
“Bakcell” təqdim etdiyi innovasiya və süni intellekt əsaslı həllərlə Azərbaycanın rəqəmsal transformasiya və texnologiya ekosisteminin inkişafı istiqamətində dayanıqlı fəaliyyətini davam etdirir.

Инновационный саммит INMerge, в партнерстве с лидером в области инноваций и скорости компании Bakcell, успешно продолжается.
В первый день мероприятия генеральный директор Bakcell Клаус Мюллер принял участие в панельной дискуссии на тему «Синергия между секторами финтеха и телекоммуникаций», проходившей в рамках телеком-вертикали Bakcell. В панельной сессии, модерируемой Наргис Дустматовой, руководителем по развитию и председателем Ассоциации финтеха Узбекистана, вместе с Клаусом Мюллером приняли участие Закир Ханмаммадов, руководитель отдела розничного банковского обслуживания Birbank, Йоханнес Хaммер, генеральный директор Freedom Telecom International, и Эйнар Абдуллаев, генеральный директор GoldenPay.
В рамках панельной дискуссии Клаус Мюллер подробно рассказал о инновационном бизнес-подходе Bakcell и применении искусственного интеллекта (ИИ) и цифровых решений в продуктах и услугах компании. Он особенно подчеркнул партнёрство Bakcell с первым в стране цифровым банком Birbank, отметив, что это сотрудничество позволяет создавать модель обслуживания, основанную на инновациях и высокой функциональности. Было подчеркнуто, что инициативы, реализованные в рамках этого партнёрства, привносят новый подход в экосистему инноваций и цифровых финансовых услуг Азербайджана. В сессии также было отмечено, что применение больших данных и моделей ИИ добавляет дополнительную ценность интеграции обоих секторов.
Компания Bakcell продолжает свои устойчивые усилия по развитию цифровой трансформации и технологической экосистемы Азербайджана с помощью предлагаемых инновационных решений на основе ИИ.