İnnovasiya və sürət lideri “Bakcell”in tərəfdaşı olduğu “INMerge” İnnovasiya Sammiti uğurla davam edir.
Tədbirin ilk günündə “Bakcell”in “Telekom” vertikalında şirkətin baş icraçı direktoru Klaus Müller “FinTex və telekommunikasiya sahələri arasında sinerji” mövzusunda panel müzakirəsində iştirak edib. “Özbəkistan Respublikasının Fintex Assosiasiyası”nın inkişaf üzrə rəhbəri və idarə heyətinin sədri Nargis Dustmatovanın moderatorluğu ilə keçirilən tədbirə Klaus Müller ilə yanaşı, “Birbank”ın gündəlik bank ofisinin rəhbəri Zakir Xanməmmədov, “Freedom Telecom International”ın baş icraçı direktoru Yohannes Hummer və “GoldenPay”ın baş icraçı direktoru Eynar Abdullayev qatılıb.
Paneldə çıxış zamanı Klaus Müller “Bakcell”in innovativ biznes yanaşması, süni intellekt və rəqəmsal həllərin məhsul və xidmətlərdə tətbiqi barədə ətraflı məlumat verib. O, xüsusilə “Bakcell”in ölkənin ilk rəqəmsal bankı “Birbank” ilə tərəfdaşlığını vurğulayaraq, bu əməkdaşlığın innovasiyaya əsaslanan və yüksək funksionallığa malik xidmət modelinin formalaşmasına imkan yaratdığını qeyd edib. Bu tərəfdaşlıq çərçivəsində reallaşdırılan təşəbbüslərin Azərbaycanın innovasiya və rəqəmsal maliyyə xidmətləri ekosistemində yeni yanaşma gətirdiyi bildirilib. Sessiyada, həmçinin böyük məlumatların və süni intellekt modellərinin tətbiqinin hər iki sahənin inteqrasiyasına əlavə dəyər qatacağı vurğulanıb.
“Bakcell” təqdim etdiyi innovasiya və süni intellekt əsaslı həllərlə Azərbaycanın rəqəmsal transformasiya və texnologiya ekosisteminin inkişafı istiqamətində dayanıqlı fəaliyyətini davam etdirir.

The INMerge Innovation Summit, partnered with the innovation and speed leader Bakcell, continues successfully.
On the first day of the event, Bakcell’s CEO Klaus Mueller participated in a panel discussion on “Synergy between the Fintech and telecommunications sectors” held within Bakcell’s Telecom vertical. In the panel session, moderated by Nargis Dustmatova, Chief of Growth and Chairwoman, Fintech Association of Uzbekistan, Klaus Mueller was joined by Zakir Khanmammadov, Daily Banking Officer Leader at Birbank, Yohannes Hummer, CEO of Freedom Telecom International and Eynar Abdullayev, CEO of GoldenPay.
Within the panel, Klaus Mueller provided detailed insights into Bakcell’s innovative business approach and the application of artificial intelligence (AI) and digital solutions in its products and services. He specifically highlighted Bakcell’s partnership with the country’s first digital bank, Birbank, noting that this collaboration enables the development of a service model based on innovation and high functionality. It was emphasized that the initiatives implemented within this partnership bring a new approach to Azerbaijan’s innovation and digital financial services ecosystem. The session also underlined that the application of big data and AI models adds further value to the integration of both sectors.
Bakcell continues its sustainable efforts in advancing Azerbaijan’s digital transformation and technology ecosystem through the innovative and AI-based solutions it offers.