https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_89370a03d9d856c913b15bffa_o.jpg
İnnovasiya və sürət lideri Bakcell hədiyyələrlə bol süni intellekt əsaslı lotereyaya başladığını elan edir. 1 oktyabr – 31 dekabr tarixlərində keçiriləcək lotereyada Bakcell abunəçiləri hər gün “iPhone 17”, hər həftə “Zeekr 001” və sonda “Porsche Cayenne” avtomobili olmaqla, ümumilikdə 100-dən artıq prestijli hədiyyə qazanmaq imkanı əldə edirlər.
Abunəçilər Bakcell-in məhsul və xidmətlərindən istifadə edərkən avtomatik olaraq lotereyada iştirak şansı qazanırlar. Belə ki, Bakcell nömrəsinin mövcud balansından xərclənən hər 1 AZN istifadəçiyə 1 şans verir.
Eyni zamanda, nömrənin balansını artıran abunəçilərə əlavə şanslar da təqdim olunur. Balans 1 AZN – 4.99 AZN aralığında artırılan zaman abunəçilər hər 1 AZN üçün 1 şans, balans 5 AZN və ondan çox artırılan zaman isə hər 1 AZN üçün 2 şans qazanacaq. Məsələn, balans 7 AZN artırıldıqda iştirakçı 14 şans əldə edəcək.
Bundan əlavə, lotereyada abunəçilərin qalib olmaq şansını daha da artırmaq məqsədilə onlara xüsusi “Şans” paketləri təqdim olunur. Məsələn, 2 AZN-lik “Şans” paketinə 7 şans və 30 şəbəkədaxili danışıq dəqiqəsi daxildir. Hər bir "Şans" paketi ilə iştirakçılar əlavə şəbəkədaxili danışıq dəqiqələrindən də faydalana bilirlər. “Şans” paketləri barədə daha ətraflı məlumat ilə linkə keçid edərək tanış olmaq olar.
Qazanılan hər şans barədə abunəçiyə SMS vasitəsilə məlumat göndərilir. Hər bir lotereya iştirakçısı ümumi mövcud şans sayını Bakcell mobil tətbiqi və lotereya layihəsinin rəsmi internet səhifəsində şəxsi kabineti vasitəsilə izləyə bilər.
Qeyd edək ki, bu layihə Azərbaycanda süni intellekt əsaslı platforma üzərində qurulan ilk genişmiqyaslı lotereyadır.
Bakcell lotereya haqqında ətraflı məlumatı Bakcell-in rəsmi lotereya səhifəsindən əldə etmək mümkündür: lotereya.bakcell.com

https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_89370a03d9d856c913b15bffa_o.jpg
The innovation and speed leader Bakcell announces the launch of an artificial intelligence (AI) - based lottery with abundant prizes. In the lottery, running from October 1 to December 31, Bakcell subscribers have the chance to win over 100 prestigious prizes, including an iPhone 17 every day, a Zeekr 001 every week, and a Porsche Cayenne as the grand prize.
Subscribers automatically earn chances to participate when they use Bakcell products and services. For every 1 AZN spent from a Bakcell balance, subscribers earn 1 chance.
At the same time, subscribers who top up their balance are also awarded additional chances. When the balance is topped up by 1 AZN – 4.99 AZN, subscribers earn 1 chance for every 1 AZN. For top-ups of 5 AZN or more, they earn 2 chances for every 1 AZN. For instance, if the balance is topped up by 7 AZN, the participant will receive 14 chances.
In addition, to further increase subscribers’ chances of winning, special “Chance” packages are offered. For example, the 2 AZN “Chance” package includes 7 chances and 30 on-net call minutes. Each “Chance” package also allows participants to benefit from the additional on-net call minutes. More detailed information about the “Chance” packages can be found via the provided link.
Subscribers are notified via SMS for each chance they earn. Each lottery participant can check their total chances through the Bakcell mobile app or via the personal account on the official lottery website.
It should be noted that this project is the first large-scale lottery in Azerbaijan built on an AI-based platform.