https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_9dbabb5719f137326373d8438_o.jpg
2025/2026-cı tədris ili üzrə 62 xarici vətəndaş “Hökumətlərarası Təqaüd Proqramları” (HTP) çərçivəsində Azərbaycan ali təhsil müəssisələrində təhsil almaq hüququ qazanıb. Onlardan 12-si (9 nəfəri Çin Xalq Respublikası, 1-i Qazaxıstan, 1-i Tacikistan, 1-i Qırğızıstan vətəndaşı) Bakı Dövlət Universitetində (BDU) təhsil alacaq.
Xarici tələbələr BDU-nun “Beynəlxalq münasibətlər”, “Dünya iqtisadiyyatı”, “Filologiya”, "Sosial psixologiya" və “Təhsildə sosial-psixoloji xidmət” ixtisasları üzrə təhsil almaq imkanı əldə ediblər.

https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_9dbabb5719f137326373d8438_o.jpg
62 иностранных гражданина получили право на обучение в вузах Азербайджана в рамках «Межправительственных стипендиальных программ» (МСП) на 2025-2026 учебный год.
12 из них (9 граждан Китайской Народной Республики, 1 гражданин Казахстана, 1 гражданин Таджикистана, 1 гражданин Кыргызстана) будут учиться в Бакинском государственном университете (БГУ).
Иностранные студенты будут обучаться в БГУ по специальностям «Международные отношения», «Мировая экономика», «Филология», «Социальная психология» и «Социально-психологическая служба в образовании».