https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_5422a0e6649c88129b60ce37b_o.jpg
BAKI DÖVLƏT UNİVERSİTETİ 8 Noyabr – Zəfər Günü münasibətilə tələbələr arasında RƏSM MÜSABİQƏSİ elan edir
Müsabiqəyə 44 günlük Vətən müharibəsində parlaq Zəfərimizi, Qarabağ və Şərqi Zəngəzurun tarixini, qəhrəman əsgərlərimizin döyüş ruhunu əks etdirən əsərlər qəbul olunur.
Rəsmlərin işlənmə texnikası sərbəstdir.
Müsabiqəyə təqdim olunan rəsmlərin aşağı sağ küncündə tələbənin adı, soyadı, təhsil aldığı fakültə qeyd olunmalıdır. Müsabiqədə yalnız BDU-nun tələbə və magistrantları iştirak edə bilərlər.
Təqdim olunmuş rəsm əsərləri Müsabiqə komissiyası tərəfindən qiymətləndiriləcək və qaliblər təltif ediləcəklər.
Rəsmlər müəllifin tələbə biletinin fotosurəti ilə birlikdə 2025-ci il noyabr ayının 3-dək BDU-nun Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinə təqdim olunmalıdır.

https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_5422a0e6649c88129b60ce37b_o.jpg
Бакинский государственный университет объявляет конкурс рисунков среди студентов, посвященный 8 Ноября – Дня Победы.
На конкурс принимаются работы, отражающие славную Победу в 44-дневной Отечественной войне, историю Карабаха и Восточного Зангезура, боевой дух наших героических воинов.
Техника выполнения рисунков свободная.
В правом нижнем углу представленных на конкурс рисунков необходимо указать имя, фамилию и факультет студента. В конкурсе могут участвовать только студенты и магистранты БГУ.
Представленные рисунки будут оценены конкурсной комиссией, а победители будут награждены. Рисунки необходимо представить в Профсоюзный комитет студентов БГУ до 3 ноября 2025 года вместе с ксерокопией студенческого билета автора.