https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_773ce3cf15443ce53e34c7d4e_o.jpg
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Startap İnkubasiya Mərkəzi innovasiyalar sahəsində dünyanın aparıcı sertifikatlaşdırma qurumu olan Qlobal İnnovasiya İnstitutu (GInI) tərəfindən rəsmi olaraq akkreditasiyadan keçib.
Bu nüfuzlu tanınma mərkəzin GInI-nin Akkreditə Olunmuş Biznes İnkubatoru (Accredited Business Incubator – ABI) statusuna layiq görüldüyünü təsdiqləyir. Belə akkreditasiya ən yüksək beynəlxalq standartlara cavab verən inkubatorlara təqdim olunur.
GInI-nin standartları bir inkubatorun idarəetmə, innovasiya ekosisteminə inteqrasiya, resursların səfərbərliyi və nəticəyönümlü fəaliyyət kimi bir sıra kritik sahələrdəki bacarıqlarını qiymətləndirən tələbkar çərçivə ilə tanınır. Akkreditasiya prosesində UNEC Startap İnkubasiya Mərkəzi dünya səviyyəli idarəetmə təcrübələri, güclü ekosistem əlaqələri, geniş icma resursları və müasir infrastruktur imkanları ilə yüksək performans nümayiş etdirib.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_773ce3cf15443ce53e34c7d4e_o.jpg
Центр инкубации стартапов Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) официально прошел аккредитацию Глобального института инноваций (GInI), являющегося ведущей мировой структурой по сертификации в сфере инноваций.
Это престижное признание подтверждает, что центру присвоен статус Аккредитованного бизнес-инкубатора GInI (Accredited Business Incubator – ABI). Такая аккредитация предоставляется только тем инкубаторам, которые соответствуют самым высоким международным стандартам.
Стандарты GInI признаются своей жесткой системой оценки возможностей инкубатора в ряде важнейших областей, таких как управление, интеграция в экосистему инноваций, мобилизация ресурсов и деятельность, ориентированные на результаты. В ходе процесса аккредитации Центр инкубации стартапов UNEC своим опытом управления мирового уровня, применением управленческих практик, прочными связями с экосистемой, обширными ресурсами сообщества и современными инфраструктурными возможностями продемонстрировал высокую эффективность.