https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_a3ce03e4473bb695a92ee843f_o.jpg
Mərkəzi Bankın nümayəndə heyətinin ABŞ-yə səfəri çərçivəsində sədrin birinci müavini Əliyar Məmmədyarovun Dünya Bankı Xəzinədarlığının (DBX) Aktivlərin idarə edilməsi və məsləhət xidmətləri departamentinin direktoru Katarzina Zajdel-Kuroska ilə görüşü keçirilib.
Görüş zamanı Mərkəzi Bank ilə Dünya Bankı arasında mövcud əməkdaşlığın cari vəziyyəti yüksək qiymətləndirilib, ehtiyatların idarə edilməsi sahəsində həyata keçirilən texniki yardım proqramları, təlimlər və seminarların nəticələrindən məmnunluq ifadə olunub.
Tərəflər, həmçinin Dünya Bankının Ehtiyatlar üzrə Məsləhət və İdarəetmə Tərəfdaşlığı (RAMP) proqramı çərçivəsində investisiya idarəçiliyi, süni intellektin tətbiqi və digər aktual mövzular üzrə təlimlərin təşkili, eləcə də gələcək əməkdaşlığın daha da dərinləşdirilməsi barədə fikir mübadiləsi aparıblar.

https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_a3ce03e4473bb695a92ee843f_o.jpg
As part of the visit of the Central Bank’s delegation to the United States, First Deputy Chairman of the Central Bank Aliyar Mammadjarov met with Katarzyna Zajdel-Kurowska, Director of the Asset Management and Advisory Services Department of the World Bank Treasury (WBT).
During the meeting, the current state of cooperation between the Central Bank and the World Bank was highly evaluated, and satisfaction was expressed with the outcomes of technical assistance programs, training courses, and seminars implemented in the field of reserve management.
The parties also exchanged views on the organization of training sessions on investment management, artificial intelligence applications, and other topical areas within the framework of the World Bank’s Reserves Advisory and Management Partnership (RAMP), as well as on further deepening future cooperation.