https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_beb858b6fff730e2ff50fa126_o.jpg
Mərkəzi Bankın sədri Taleh Kazımov ABŞ-nin Vaşinqton şəhərinə işgüzar səfəri çərçivəsində Dünya Bankının (#DB) (@World Bank ) Avropa və Mərkəzi Asiya regionu üzrə vitse-prezidenti Antonella Bassani ilə görüşüb.
Görüş zamanı ölkədə makroiqtisadi sabitliyin təmin olunması və maliyyə inklüzivliyinin genişləndirilməsi istiqamətində DB ilə əməkdaşlıqdan məmnunluq bildirilərək Azərbaycan üzrə yeni Ölkə Tərəfdaşlıq Çərçivəsində nəzərdə tutulan təşəbbüslər və həyata keçirilən layihələr müzakirə olunub.
Görüşdə həmçinin dayanıqlı inkişaf məqsədlərinə dəstək istiqamətində əməkdaşlığın uzunmüddətli perspektivdə genişləndirilməsi barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_beb858b6fff730e2ff50fa126_o.jpg
В рамках рабочего визита в Вашингтон, США, Председатель Центрального банка Азербайджанской Республики Талех Казимов провел встречу с Антонеллой Бассани, вице-президентом Всемирного банка (#DB) по регионам Европа и Центральная Азия (@World Bank).
Во время встречи была выражена удовлетворенность сотрудничеством с Всемирным банком в обеспечении макроэкономической стабильности и расширении финансовой инклюзивности в стране. Также обсудили инициативы и реализуемые проекты, предусмотренные в рамках новой Страны-партнёра Азербайджанской Республики.
Кроме того, участники встречи обменялись мнениями о расширении долгосрочного сотрудничества в поддержку целей устойчивого развития.