https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_beb858b6fff730e2ff50fa126_o.jpg
Mərkəzi Bankın sədri Taleh Kazımov ABŞ-nin Vaşinqton şəhərinə işgüzar səfəri çərçivəsində Dünya Bankının (#DB) (@World Bank ) Avropa və Mərkəzi Asiya regionu üzrə vitse-prezidenti Antonella Bassani ilə görüşüb.
Görüş zamanı ölkədə makroiqtisadi sabitliyin təmin olunması və maliyyə inklüzivliyinin genişləndirilməsi istiqamətində DB ilə əməkdaşlıqdan məmnunluq bildirilərək Azərbaycan üzrə yeni Ölkə Tərəfdaşlıq Çərçivəsində nəzərdə tutulan təşəbbüslər və həyata keçirilən layihələr müzakirə olunub.
Görüşdə həmçinin dayanıqlı inkişaf məqsədlərinə dəstək istiqamətində əməkdaşlığın uzunmüddətli perspektivdə genişləndirilməsi barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_beb858b6fff730e2ff50fa126_o.jpg
As part of his official visit to Washington, USA, the Chairman of the Central Bank of the Republic of Azerbaijan, Taleh Kazimov, met with Antonella Bassani, Vice President of the World Bank (#DB) for Europe and Central Asia (@World Bank).
During the meeting, satisfaction with cooperation with the World Bank in ensuring macroeconomic stability and expanding financial inclusion in the country was expressed. Initiatives and ongoing projects under the new Country Partnership Framework for Azerbaijan were also discussed.
The meeting also included an exchange of views on expanding long-term cooperation in support of sustainable development goals.