https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_a1a8895f211f56d7578888e11_o.jpg
Tələbələrə şad xəbər! Ölkənin ilk rəqəmsal bankı Birbank bankçılıq sahəsində yeni ideyaları olan, innovativ həllər təqdim etmək istəyən, yenilikçi tələbələrə unikal imkanlar yaradır. 16 oktyabr tarixində start verilən “Spark Tələbə İnnovasiya proqramı” böyük hədəfləri və arzuları olan gənclərə yeni qapılar açır.
Proqramda ölkə üzrə ali məktəblərdə 3 və 4-cü kursda təhsil alan, orta göstəriciləri 70 və üzəri olan bakalavr və magistr tələbələrinə iştirak imkanı yaradılacaq. İştirakçı olmaq istəyən tələbələr məhsul sahibi, biznes analitik, developer, dizayner rollarını icra edən 4 nəfərlik komanda formasında layihəyə müraciət edə bilər.
İdeyası bəyənilən və “İlkin qiymətləndirmə”, “Tapşırıq”, “Müsahibə” mərhələlərini uğurla keçən komandalar layihədə iştirak hüququ qazanacaqlar. Daha sonra onlar üçün yeni biliklər, təcrübələrlə dolu bir mərhələyə start veriləcək. Onlara Birbank-ın peşəkar mütəxəssisləri tərəfindən həyata keçirilən xüsusi mentorluq, təcrübə proqramı və təlimlərdə iştirak imkanları yaradılacaq. Proqramın final mərhələsində isə komandalar ideyalarını təqdim edəcəklər. Proqramın yekunlarına əsasən, ideyaları ən uğurlu hesab edilən 3 komanda müvafiq olaraq 4000, 2000 və 1000 manat məbləğində mükafat qazanacaq.
Müraciət və qeydiyyat üçün: www.kbl.az/tpi
Layihənin məqsədi yeni texnologiya və innovasiyalara marağı olan gəncləri bir araya gətirmək, onların gələcək fəaliyyətini stimullaşdırmaq, real iş mühitində praktiki təcrübə imkanı yaratmaqdır. “Spark Tələbə İnnovasiya proqramı” həmçinin gənclərə komanda işi, şəbəkələşmə, müasir bankçılıq mühitində layihələrin idarə edilməsi kimi bacarıqlar da qazandıracaq.
Daim ən son rəqəmsal yeniliklər və bank məhsulları təqdim edən Kapital Bank-ın əmtəə nişanı olan Birbank, 3 milyondan çox aktiv istifadəçisi olan mobil tətbiqi, 119 filial və 52 şöbədən ibarət Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi ilə müştərilərinin xidmətindədir. Bank 2025-ci ilədək ölkənin birinci bankı Kapital Bank adı altında müştərilərinə xidmət göstərib və PAŞA Holding-ə daxildir. Kapital Bank isə hazırda maliyyə institutu olaraq fəaliyyətini davam etdirir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün https://birbank.az/ saytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_a1a8895f211f56d7578888e11_o.jpg
Радостная новость для студентов! Первый цифровой банк страны Birbank открывает уникальные возможности для молодых и креативных людей, которые имеют идеи в сфере банковского дела и стремятся предложить инновационные решения. 16 октября стартовала cтуденческая инновационная программа «Spark», открывающая новые горизонты для студентов с большими целями и амбициями.
К участию приглашаются студенты бакалавриата 3–4-х курсов и магистранты вузов страны, чей средний балл составляет 70 и выше. Студенты, желающие стать участниками программы, могут подать заявку в составе команды из четырёх человек, выполняющих роли продакт-менеджера, бизнес-аналитика, разработчика и дизайнера.
Команды, чьи идеи будут одобрены и успешно пройдут этапы «Первичная оценка», «Задание» и «Собеседование», получат право участия в проекте. После этого для них начнётся этап, наполненный новыми знаниями и практическим опытом. Участники смогут пройти специальные тренинги, практику и наставничество от профессионалов Birbank.
По итогам программы три лучшие команды, чьи идеи окажутся наиболее успешными, получат призы в размере 4000, 2000 и 1000 манатов.
Регистрация и подача заявок: www.kbl.az/tpi
Цель проекта – объединить молодых людей, интересующихся новыми технологиями и инновациями, стимулировать их развитие и предоставить возможность получить практический опыт в реальной рабочей среде. Студенческая инновационная программа «Spark» также поможет участникам развить навыки командной работы, нетворкинга и управления проектами в современном банковском секторе.
Birbank, являющийся торговой маркой Kapital Bank и постоянно предлагающий новейшие цифровые решения и банковские продукты, обслуживает клиентов через мобильное приложение с более чем 3 миллионами активных пользователей, а также через крупнейшую в Азербайджане сеть из 119 филиалов и 52 отделений. До 2025 года банк предоставлял услуги своим клиентам под названием Kapital Bank – первого банка страны и входит в состав PASHA Holding. Kapital Bank продолжает свою деятельность как финансовый институт. Для получения дополнительной информации о продуктах и услугах банка вы можете посетить сайт https://birbank.az/, обратиться в справочный центр 196 или на страницы банка в различных социальных сетях.