https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_a1a8895f211f56d7578888e11_o.jpg
Tələbələrə şad xəbər! Ölkənin ilk rəqəmsal bankı Birbank bankçılıq sahəsində yeni ideyaları olan, innovativ həllər təqdim etmək istəyən, yenilikçi tələbələrə unikal imkanlar yaradır. 16 oktyabr tarixində start verilən “Spark Tələbə İnnovasiya proqramı” böyük hədəfləri və arzuları olan gənclərə yeni qapılar açır.
Proqramda ölkə üzrə ali məktəblərdə 3 və 4-cü kursda təhsil alan, orta göstəriciləri 70 və üzəri olan bakalavr və magistr tələbələrinə iştirak imkanı yaradılacaq. İştirakçı olmaq istəyən tələbələr məhsul sahibi, biznes analitik, developer, dizayner rollarını icra edən 4 nəfərlik komanda formasında layihəyə müraciət edə bilər.
İdeyası bəyənilən və “İlkin qiymətləndirmə”, “Tapşırıq”, “Müsahibə” mərhələlərini uğurla keçən komandalar layihədə iştirak hüququ qazanacaqlar. Daha sonra onlar üçün yeni biliklər, təcrübələrlə dolu bir mərhələyə start veriləcək. Onlara Birbank-ın peşəkar mütəxəssisləri tərəfindən həyata keçirilən xüsusi mentorluq, təcrübə proqramı və təlimlərdə iştirak imkanları yaradılacaq. Proqramın final mərhələsində isə komandalar ideyalarını təqdim edəcəklər. Proqramın yekunlarına əsasən, ideyaları ən uğurlu hesab edilən 3 komanda müvafiq olaraq 4000, 2000 və 1000 manat məbləğində mükafat qazanacaq.
Müraciət və qeydiyyat üçün: www.kbl.az/tpi
Layihənin məqsədi yeni texnologiya və innovasiyalara marağı olan gəncləri bir araya gətirmək, onların gələcək fəaliyyətini stimullaşdırmaq, real iş mühitində praktiki təcrübə imkanı yaratmaqdır. “Spark Tələbə İnnovasiya proqramı” həmçinin gənclərə komanda işi, şəbəkələşmə, müasir bankçılıq mühitində layihələrin idarə edilməsi kimi bacarıqlar da qazandıracaq.
Daim ən son rəqəmsal yeniliklər və bank məhsulları təqdim edən Kapital Bank-ın əmtəə nişanı olan Birbank, 3 milyondan çox aktiv istifadəçisi olan mobil tətbiqi, 119 filial və 52 şöbədən ibarət Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi ilə müştərilərinin xidmətindədir. Bank 2025-ci ilədək ölkənin birinci bankı Kapital Bank adı altında müştərilərinə xidmət göstərib və PAŞA Holding-ə daxildir. Kapital Bank isə hazırda maliyyə institutu olaraq fəaliyyətini davam etdirir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün https://birbank.az/ saytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz.

https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_a1a8895f211f56d7578888e11_o.jpg
Great news for students! The country’s first digital bank, Birbank, is offering unique opportunities for young and creative minds who have innovative ideas in banking and want to develop groundbreaking solutions. On October 16, the Student Innovation Program “Spark” was launched, opening new doors for students with big goals and ambitions.
The program is open to bachelor’s students in their 3rd and 4th years and master’s students from universities across the country, with a minimum GPA of 70. Students interested in participating can apply as part of a four-member team, with roles including product owner, business analyst, developer, and designer.
Teams whose ideas are approved and successfully pass the stages of “Initial Evaluation”, “Assignment” and “Interview” will earn the right to participate in the project. Following this, they will enter a phase filled with new knowledge and practical experience. Participants will have access to specialized mentorship, training, and hands-on programs conducted by Birbank’s professional experts.
At the conclusion of the program, the three most outstanding teams will receive awards of 4000, 2000 and 1000 AZN respectively.
Apply and register here: www.kbl.az/tpi
The goal of the project is to bring together young people interested in new technologies and innovation, stimulate their development, and provide the opportunity to gain practical experience in a real working environment. The Student Innovation Program “Spark” will also help participants develop skills in teamwork, networking, and project management within the modern banking sector.
Birbank, the trademark of Kapital Bank and a provider of the latest digital innovations and banking products, serves its customers through a mobile application with more than 3 million active users, as well as the largest branch network in Azerbaijan, consisting of 119 branches and 52 service offices. Until 2025, the bank operated under the name Kapital Bank, the country’s first bank and it’s a part of PASHA Holding. Kapital Bank continues its activities as a financial institution. For more information about the bank’s products and services, you can visit https://birbank.az/, call the 196 Information Center, or reach out through the bank’s various social media pages.