https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_6d1f3b84fc86971ec98c84fe7_o.jpg
25-26 oktyabr tarixlərində Bakıda “Hilton” mehmanxanasında keçiriləcəyini bildirir. Sərgidə Avropanın 10 ölkəsini təmsil edən 30-dan çox universitet iştirak edəcək və potensial tələbələrə təhsil imkanları barədə məlumat veriləcək.
Şənbə günü 25 oktyabr tarixində saat 12:00-da başlayacaq açılış mərasimində Aİ-nin Azərbaycandakı səfiri Aİ-na Üzv Dövlətlərin Səfirləri ilə birgə iştirak edəcək.
Avropa İttifaqının Azərbaycan Respublikasındakı səfiri Mariyana KUYUNDZİÇ bildirib: “Biz sizi Avropa İttifaqının ali təhsil dünyasına dəvət edirik. “Taleyini təhsil yazsın” builki təhsil sərgisinin şüarıdır. Təhsil imkanlara açılan bir qapıdır və biz Azərbaycanın gənc nəslini Avropa İttifaqında ali təhsil sahəsində olan imkanları kəşf etməyə dəvət edirik”.
“Avropada Təhsil” sərgisi Aİ-nin Azərbaycandakı Nümayəndəliyinin keçirdiyi geniş miqyaslı təhsil kampaniyasına daxildir. Sərgi həm də Aİ-Azərbaycan arasında daha geniş tərəfdaşlığın bir hissəsidir. Aİ Azərbaycanda təhsil sektorunu 29 layihə ilə dəstəkləmişdir.
Sərginin hər iki günündə təmənnasız olaraq keçiriləcək məlumat sessiyalarında Avropa universitetləri təhsil proqramlarını təqdim edəcəklər. Gənc Avropa Səfirləri Aİ-nin dəstəklədiyi təhsil imkanları haqqında da məlumat verəcəklər.
“Avropada Təhsil” sərgisi şənbə və bazar günləri, 25-26 oktyabr tarixlərində saat 10:00-dan 18:00-dək “Hilton” mehmanxanasının “Sevda” zalında keçiriləcək. Avropada təhsil almağa marağı olan bütün tələbə və gənc mütəxəssislər www.eu4azerbaijan.eu/europe-education-fair/ linkdən istifadə edərək qeydiyyatdan keçməyə və tədbirə qatılmağa dəvət olunurlar.

https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_6d1f3b84fc86971ec98c84fe7_o.jpg
The Delegation of the European Union to Azerbaijan is pleased to announce that the “Study in Europe” Education Fair will take place on 25 and 26 October at the Hilton Hotel Baku. The Fair will feature more than 30 universities
from 10 European countries that will provide information to potential students. The EU Ambassador, along with
the Ambassadors of the EU Member States will attend the opening ceremony at 12:00 on Saturday 25 October.
“We invite you to immerse yourselves in the world of higher education in the European Union,” said Marijana Kujundzic, Ambassador of the European Union to the Republic of Azerbaijan. “Education Shapes Destiny – Taleyini Təhsil Yazsın” is the slogan of this year’s education fair. Education is the foundation of opportunity and we invite young generation of Azerbaijan to discover opportunities for higher education in the European Union.”
The “Study in Europe” Education Fair is taking place as part of a wider education campaign of the EU Delegation.
It is also part of a larger, wide-reaching EU-Azerbaijan partnership. The EU has been supporting Azerbaijan’s education sector with 29 projects.
The event will feature presentations on both days – these free information sessions will be provided by the European universities to outline the educational programmes on offer. There will also be presentations about EU supported education opportunities by the Young European Ambassadors.
The “Study in Europe” Education Fair will be held on Saturday 25 October and Sunday 26 October from 10:00 to 18:00 at the Hilton Hotel, Sevda room. All students and young professionals who are interested in studying in Europe are encouraged to register and attend using the following link: www.eu4azerbaijan.eu/europe-education-fair/