https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_2361aeef117d333b44a62a65c_o.jpg
“Birgə və Sağlam” İctimai Birliyinin təşəbbüsü, “PAŞA Holdinq”in, həmçinin Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi, KOBİA, SOCAR, “Trendyol Azərbaycan” və digər tərəfdaş şirkətlərin dəstəyi ilə təsis edilən ilk inklüziv “Kashalata” kafesi fəaliyyətini uğurla davam etdirir.
Sözügedən təşəbbüsün əsas məqsədi əlilliyi olan gənclərin məşğulluğuna dəstək göstərmək və onların cəmiyyətə inteqrasiyasını təşviq etməkdir. Üzeyir Hacıbəyli küçəsi 57 ünvanında yerləşən bu kafedə ümumilikdə 20 gənc çalışır ki, onlardan bir qismi autizm spektr pozuntusu və digər neyromüxtəliflik xüsusiyyətlərinə malik şəxslərdir.
Qeyd edək ki, qadınlar və uşaqlara dəstək göstərmək “PAŞA Holdinq”in korporativ sosial məsuliyyət strategiyasının əsas istiqamətlərindən biridir. Bu çərçivədə holdinq talassemiyadan və autizmdən əziyyət çəkən uşaqlara, kimsəsiz övladlara dəstək məqsədilə müxtəlif yardım və qanvermə aksiyaları, eləcə də digər sosial layihələrə dəstək verir.

https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_2361aeef117d333b44a62a65c_o.jpg
Основанное по инициативе Общественного объединения Birgə və Sağlam при поддержке PASHA Holding, а также Министерства труда и социальной защиты населения, KOBIA, SOCAR, Trendyol Азербайджан и других партнерских компаний, первое инклюзивное кафе Kashalata успешно продолжает свою работу.
Основная цель инициативы – поддержка трудоустройства молодежи с инвалидностью и содействие их интеграции в общество. Кафе, расположенное по адресу улица Узеира Гаджибейли, 57, предоставляет рабочие места для 20 молодых людей, часть из которых – лица с расстройством аутистического спектра и другими особенностями нейроразнообразия.
Отметим, что поддержка женщин и детей является одним из приоритетных направлений стратегии корпоративной социальной ответственности PASHA Holding. В этом контексте холдинг реализует различные благотворительные и донорские акции, а также другие социальные проекты, направленные на поддержку детей, страдающих талассемией и аутизмом, и детей, оставшихся без попечения родителей.