https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_027f2a8de3355192512e82266_o.jpg
27 oktyabr 2025-ci il tarixində Özgür Genc “Azerfon” MMC-nin (“Nar” ticarət nişanı) baş icraçı direktoru vəzifəsinə təyin olunub.
Özgür Genc İKT və şəbəkə texnologiyaları da daxil olmaqla, telekommunikasiya sahəsində 25 ildən çox zəngin təcrübəyə malikdir. O, Azərbaycanın “Azerconnect Group”, Türkiyənin “Turkcell” və Ukraynanın “Lifecell” kimi nüfuzlu İKT və telekommunikasiya şirkətlərində müxtəlif rəhbər vəzifələrdə çalışaraq uğurlu texnologiya strategiyalarının formalaşdırılması, innovasiyaların tətbiqi prosesinə mühüm töhfələr verib.
Özgür Genc Türkiyənin Yıldız Texniki Universitetinin Elektrik və elektronika fakültəsini bitirib. O, həmçinin İsveçrənin nüfuzlu “IMD” Biznes Məktəbində “Rəqəmsal Transformasiya və Gələcəyin İdarə olunması” proqramını müvəffəqiyyətlə bitirib.
Özgür Genc “Azerfon” MMC (“Nar”) şirkətinin baş icraçı direktoru vəzifəsində Qunnar Pankeni əvəz edib. Qunnar Panke karyerasında yeni imkanları dəyərləndirmək məqsədilə şirkətdən ayrılıb.

«Nar» объявил о назначении нового генерального директора
«Nar» объявил о назначении нового генерального директора «Nar» объявил о назначении нового генерального директора
27 октября 2025 года компания Azerfon LLC (торговая марка «Nar») объявила о назначении Озгюра Генча новым генеральным директором компании.
Озгюр Генч имеет более 25 лет опыта работы в сфере телекоммуникаций, включая области ИКТ и сетевых технологий. Он занимал различные руководящие должности в ведущих компаниях отрасли, таких как Azerconnect Group (Азербайджан), Turkcell (Турция) и Lifecell (Украина), где внес значительный вклад в формирование успешных технологических стратегий и внедрение инновационных решений.
Он окончил факультет электротехники и электроники Yildiz Technical University (Технический университет Йылдыз) в Турции. Далее он успешно завершил программу «Цифровая трансформация и лидерство будущего» в престижной швейцарской бизнес-школе IMD.
Озгюр Генч сменил Гуннара Панке на посту генерального директора «Nar». Гуннар Панке покинул компанию в связи с новыми карьерными возможностями.