https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_027f2a8de3355192512e82266_o.jpg
27 oktyabr 2025-ci il tarixində Özgür Genc “Azerfon” MMC-nin (“Nar” ticarət nişanı) baş icraçı direktoru vəzifəsinə təyin olunub.
Özgür Genc İKT və şəbəkə texnologiyaları da daxil olmaqla, telekommunikasiya sahəsində 25 ildən çox zəngin təcrübəyə malikdir. O, Azərbaycanın “Azerconnect Group”, Türkiyənin “Turkcell” və Ukraynanın “Lifecell” kimi nüfuzlu İKT və telekommunikasiya şirkətlərində müxtəlif rəhbər vəzifələrdə çalışaraq uğurlu texnologiya strategiyalarının formalaşdırılması, innovasiyaların tətbiqi prosesinə mühüm töhfələr verib.
Özgür Genc Türkiyənin Yıldız Texniki Universitetinin Elektrik və elektronika fakültəsini bitirib. O, həmçinin İsveçrənin nüfuzlu “IMD” Biznes Məktəbində “Rəqəmsal Transformasiya və Gələcəyin İdarə olunması” proqramını müvəffəqiyyətlə bitirib.
Özgür Genc “Azerfon” MMC (“Nar”) şirkətinin baş icraçı direktoru vəzifəsində Qunnar Pankeni əvəz edib. Qunnar Panke karyerasında yeni imkanları dəyərləndirmək məqsədilə şirkətdən ayrılıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_027f2a8de3355192512e82266_o.jpg
On October 27, 2025, Azerfon LLC (Nar trademark) announced that Ozgur Genc was appointed as the new Chief Executive Officer of the company.
Ozgur Genc has over 25 years of extensive experience in the telecommunications sector, including ICT and network technologies. He has held various senior positions in leading ICT and telecommunications companies such as Azerbaijan’s Azerconnect Group, Türkiye’s Turkcell, and Ukraine’s Lifecell, making significant contributions to the development of successful technology strategies and the implementation of innovations.
He graduated from the Electrical and Electronics Faculty of Yildiz Technical University in Türkiye. Later, he successfully completed the “Digital Transformation and Leading the Future” program at Switzerland’s prestigious IMD Business School.
Ozgur Genc replaces Gunnar Pahnke as CEO of Nar. Gunnar Pahnke left the company to pursue new career opportunities.