https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_0f6f594d087430403540e159f_o.jpg
Medianın İnkişafı Agentliyi və ADA Universitetinin İxtisasartırma Proqramının birgə təşkilatçılığı ilə media nümayəndələri üçün keçirilən “Süni intellektin mediada tətbiqi” mövzusunda ikigünlük seminar uğurla başa çatıb.
"innews media" xəbər verir ki, proqramın ikinci günündə media nümayəndələri süni intellekt texnologiyalarının informasiya istehsalında, məlumatların emalında və generativ məzmunun hazırlanmasındakı rolu barədə məlumat alıblar.
Sessiyalar Rəqəmsal marketinq və kütləvi kommunikasiyalar üzrə dosent, Neyroelmlər Laboratoriyasının rəhbəri, tanınmış alim Nikolas Hamelin tərəfindən keçirilib, iştirakçılarla interaktiv müzakirələr aparılıb.
Seminar zamanı süni intellektin media sektorunda operativlik, analitika və məzmun istehsalı istiqamətində yaratdığı imkanlar, həmçinin rəqəmsal transformasiyanın gətirdiyi çağırışlardan bəhs edilib. Qeyd olunub ki, belə təşəbbüslər jurnalistlərin peşəkar inkişafına, innovativ texnologiyaların mediada məsuliyyətli tətbiqinə və informasiya mühitinin keyfiyyətinin yüksəlməsinə töhfə verir.

https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_0f6f594d087430403540e159f_o.jpg
Успешно завершились двухдневные семинары для представителей средств массовой информации на тему «Применение искусственного интеллекта в медиа», организованные Агентством развития медиа совместно с Программой повышения квалификации Университета AДA.
Как сообщает "innews media", во второй день программы представители медиа были проинформированы о роли технологий искусственного интеллекта в производстве информации, обработке данных и подготовке генеративного контента
Сессии проводились доцентом кафедры цифрового маркетинга и массовых коммуникаций, заведующим лабораторией нейронаук, известным ученым, доктором наук Николасом Хэмелином, состоялись интерактивные обсуждения с участниками.
На семинаре речь шла о возможностях, созданных искусственным интеллектом в области оперативности, аналитики и производства контента в медиасекторе, а также вызовах, цифровой трансформации. Отмечалось, что такие инициативы способствуют профессиональному развитию журналистов, ответственному внедрению инновационных технологий в медиа и повышению качества информационной среды.