https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_332baf9076115c3b183b40a4e_o.jpg
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev oktyabrın 28-də Cəbrayıl şəhərində ikinci və üçüncü yaşayış komplekslərinin təməlini qoyub.
"innews media" xəbər verir ki, ikinci yaşayış kompleksi 5,28 hektar ərazidə salınacaq. Layihə çərçivəsində 5 və 6 mərtəbəli 23 bina inşa ediləcək. Binalarda bir, iki, üç, dörd və beş otaqdan ibarət ümumilikdə 615 mənzil olacaq. Kompleksdə sakinlərin rahat yaşayışı üçün bütün zəruri şərait yaradılacaq.
Dövlətimizin başçısı daha sonra şəhərdə inşa ediləcək üçüncü yaşayış kompleksinin təməlini qoyub. Bu kompleksin də ümumi sahəsi 5 hektardan artıqdır. Burada 5, 6 və 7 mərtəbəli 25 binanın tikintisi planlaşdırılır. Layihəyə əsasən binalarda bir, iki, üç, dörd və beşotaqlı olmaqla 746 mənzilin inşası nəzərdə tutulur.
Hər iki kompleks müasir standartlara uyğun şəkildə tikiləcək, zəruri sosial infrastrukturla təchiz ediləcək və Cəbrayıl şəhərinin bərpası istiqamətində atılan növbəti mühüm addım olacaq.

Foundation stone laid for second and third residential complexes in Jabrayil city
Foundation stone laid for second and third residential complexes in Jabrayil city Foundation stone laid for second and third residential complexes in Jabrayil city
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev laid the foundation stone for the second and third residential complexes in Jabrayil city on October 28.
The second residential complex will be constructed on 5.28 hectares. It will consist of 23 buildings with five and six floors, containing a total of 615 apartments with one to five rooms. The complex will be equipped with all necessary amenities to ensure comfortable living for residents.
Following this, the President laid the foundation stone for the third residential complex, which will cover more than five hectares. The complex will feature 25 buildings with five, six, and seven floors, comprising 746 apartments with one to five rooms.
Both complexes will be built according to modern standards and will include the required social infrastructure, representing a significant step in the restoration of Jabrayil city.