https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_3c69f956cd728500814bdd234_o.jpg
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev Çin Xalq Respublikasının Sian şəhərinin meri Ye Niupinqlə görüşüb.
Görüş zamanı iki ölkə, xüsusilə də Sian vilayəti ilə Azərbaycan arasında dəmir yolu və ümumilikdə nəqliyyat sahəsində əməkdaşlığın mövcud vəziyyəti və gələcək perspektivləri müzakirə edilib.
Həmçinin Sian şəhəri ilə birbaşa hava əlaqələrinin yaradılması imkanları, süni intellekt, rəqəmsallaşma və digər istiqamətlərdə əməkdaşlıq imkanları barədə fikir mübadiləsi aparılıb. Bu məqsədlə müvafiq işçi qrupunun yaradılması barədə qərar verilib.

https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_3c69f956cd728500814bdd234_o.jpg
Министр цифрового развития и транспорта Рашад Набиев провел встречу с мэром города Сиань Китайской Народной Республики Е Нюпином.
Во время встречи были обсуждены текущее состояние и перспективы сотрудничества между нашими странами, в частности между провинцией Сиань и Азербайджаном, в сфере железнодорожного и транспортного сообщения.
Также состоялся обмен мнениями о перспективах сотрудничества по направлениям создания прямого авиасообщения с городом Сиань, искусственного интеллекта, цифровизации и другим областям. С этой целью было принято решение о создании соответствующей рабочей группы.