https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_3c69f956cd728500814bdd234_o.jpg
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev Çin Xalq Respublikasının Sian şəhərinin meri Ye Niupinqlə görüşüb.
Görüş zamanı iki ölkə, xüsusilə də Sian vilayəti ilə Azərbaycan arasında dəmir yolu və ümumilikdə nəqliyyat sahəsində əməkdaşlığın mövcud vəziyyəti və gələcək perspektivləri müzakirə edilib.
Həmçinin Sian şəhəri ilə birbaşa hava əlaqələrinin yaradılması imkanları, süni intellekt, rəqəmsallaşma və digər istiqamətlərdə əməkdaşlıq imkanları barədə fikir mübadiləsi aparılıb. Bu məqsədlə müvafiq işçi qrupunun yaradılması barədə qərar verilib.

Digital Development and Transport Minister Rashad Nabiyev met with Ye Niuping, Mayor of Xi’an, People’s Republic of China.
The meeting focused on the current state and future prospects of cooperation between the two countries, particularly in the railway and overall transport sectors between Azerbaijan and Xi’an Province.
The parties also discussed opportunities for establishing direct air links with Xi’an, as well as potential cooperation in artificial intelligence, digitalization, and other areas. A decision was made to set up a dedicated working group for this purpose.