https://innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_e757ff6f82da8f6e3499ae949_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) təşkilatçılığı ilə noyabrın 12-si saat 11:00-da “Round University Ranking” (RUR) beynəlxalq reytinq agentliyi tərəfindən Azərbaycanın ali təhsil müəssisələrinin nümayəndələri üçün onlayn təlim keçiriləcək.
Təlimin məqsədi Azərbaycanın ali təhsil müəssisələrinin beynəlxalq reytinq sistemlərində iştirak imkanlarını artırmaq, eləcə də bu sahədə müasir yanaşmalara, qiymətləndirmə metodologiyalarına və məlumat idarəetmə mexanizmlərinə dair məlumat verməkdir. Təlim zamanı RUR reytinqinin əsas göstəriciləri – tədris keyfiyyəti, elmi tədqiqat fəaliyyəti, beynəlmiləlləşmə və maliyyə dayanıqlığı kimi meyarlar üzrə universitetlərin performans qiymətləndirilməsinə dair geniş məlumat veriləcək.
Məlumat üçün bildirək ki, RUR-un əsas məqsədi dünya ali təhsil müəssisələrinin fəaliyyətini şəffaf, obyektiv və çoxölçülü meyarlar əsasında qiymətləndirməkdir.
RUR reytinqi 80-dən çox ölkədən minlərlə universiteti əhatə edir və universitetlərin fəaliyyətini tədris, tədqiqat, beynəlmiləlləşmə və maliyyə sabitliyi istiqamətləri üzrə 20 göstərici əsasında qiymətləndirir.
Onlayn təlimə qeydiyyatdan keçmək üçün keçid:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdrfs34ZNqe86AbogCzsoztxZNO-HZWTVEqUB8k9PTNZ3OEYQ/viewform
Təlimdə iştirak etmək istəyən şəxslər qeydiyyatdan keçdikdən sonra onlayn görüş üçün keçid (link) əldə edəcəklər.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_e757ff6f82da8f6e3499ae949_o.jpg
12 ноября в 11:00 Бакинский государственный университет (БГУ) для представителей азербайджанских вузов организует онлайн-тренинг международного рейтингового агентства Round University Ranking (RUR).
Цель тренинга — расширение возможностей участия азербайджанских вузов в международных рейтинговых системах, а также предоставление информации о современных подходах, методологиях оценки и механизмах управления данными в этой сфере. В ходе тренинга будет предоставлена обширная информация об оценке эффективности деятельности вузов по основным показателям рейтинга RUR — качеству образования, научно-исследовательской деятельности, интернационализации и финансовой устойчивости.
Напомним, что основная цель RUR — оценка деятельности мировых вузов на основе прозрачных, объективных и многомерных критериев.
Рейтинг RUR охватывает тысячи университетов из более чем 80 стран и оценивает деятельность вузов по 20 показателям в области преподавания, исследований, интернационализации и финансовой устойчивости. Ссылка для регистрации на онлайн-тренинг: