https://innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_c0a896655db143c1f491c79fa_o.jpg
Cənubi Koreyanın paytaxtı Seulda keçirilən “QS Higher Ed Summit: Asia Pacific 2025” çərçivəsində Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) nümayəndə heyəti ikitərəfli görüşlər keçirir.
Görüşlərdə BDU ilə Asiya və Sakit Okean ölkələrinin aparıcı universitetləri arasında əməkdaşlığın genişləndirilməsi, birgə təhsil və mübadilə proqramlarının yaradılması, elmi-tədqiqat layihələrinin təşkili və qarşılıqlı təcrübə mübadiləsi məsələləri müzakirə olunur.
Bu görüşlər Universitetin beynəlxalq əlaqələrinin möhkəmlənməsi və yeni tərəfdaşlıqların qurulması baxımından mühüm əhəmiyyət daşıyır.

Делегация БГУ в Сеуле проводит встречи
Делегация Бакинского государственного университета (БГУ) в рамках саммита «QS Higher Ed Summit: Asia Pacific 2025», проходящего в Сеуле - столице Южной Кореи, проводит двусторонние встречи.
На встречах обсуждаются вопросы расширения сотрудничества БГУ с ведущими университетами Азиатско-Тихоокеанского региона, создания совместных образовательных программ и программ обмена, организации научно-исследовательских проектов и обмена опытом.
Эти встречи имеют большое значение для укрепления международных связей университета и установления новых партнерств.