https://innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_88cff20d69b0701584a582e0c_o.jpg
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyində 8 Noyabr – Zəfər Günü münasibətilə könüllü qanvermə aksiyası keçirilib. Tədbir Respublika Qan Bankının dəstəyi ilə təşkil edilib.
Bu humanist təşəbbüs Azərbaycanın ərazi bütövlüyü və suverenliyi uğrunda canından, qanından keçmiş şəhidlərin əziz xatirəsinə ehtiram əlaməti olaraq həyata keçirilib.
Nazirlik və tabeliyində fəaliyyət göstərən qurumların əməkdaşları aksiyada fəal iştirak ediblər.
Donor olmaq istəyən şəxslərin sağlamlıq vəziyyəti yoxlanıldıqdan sonra uyğun olanlardan qan götürülüb. Toplanan qan ehtiyatı talassemiya və digər irsi qan xəstəliklərindən əziyyət çəkənlərin müalicəsində istifadə olunacaq.
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyində könüllü qanvermə aksiyaları mütəmadi olaraq təşkil edilir.

https://innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_88cff20d69b0701584a582e0c_o.jpg
В Министерстве цифрового развития и транспорта прошла акция по добровольной сдаче крови по случаю 8 ноября – Дня Победы. Мероприятие было организовано при поддержке Республиканского банка крови.
Эта благотворительная инициатива была реализована в знак уважения памяти шехидов, отдавших свою жизнь за территориальную целостность и суверенитет Азербайджана.
Сотрудники министерства и подведомственных учреждений приняли активное участие в акции.
После проверки состояния здоровья желающих стать донорами у них была взята кровь. Донорская кровь будет использована для лечения людей, страдающих наследственными заболеваниями крови.
В Министерстве цифрового развития и транспорта регулярно организуются акции по добровольной сдаче крови.