https://innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_6f090e48451682c20b02b271a_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin 8 Noyabr – Zəfər Günü münasibətilə tələbələr arasında “Şanlı Zəfər” mövzusunda elan etdiyi esse müsabiqəsi başa çatıb.
Müsabiqədə BDU-nun 60 tələbəsi iştirak edib. Təqdim olunmuş esselər Müsabiqə komissiyası tərəfindən qiymətləndirilib.
Müsabiqə komissiyasının qərarı ilə Tətbiqi riyaziyyat və kibernetika fakültəsinin II kurs tələbəsi Mehri Quluzadə I, Mexanika-riyaziyyat fakültəsinin III kurs tələbəsi Həmidə Nəbizadə II, Coğrafiya fakültəsinin III kurs tələbəsi Varis Əhmədli III yerə layiq görülüblər. Filologiya və Hüquq fakültələrinin III kurs tələbələri Nəzrin Həsənli və Jalə Xankişiyeva isə həvəsləndirici yerləri qazanıblar.
Qalib esse müəllifləri BDU-nun Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsi tərəfindən təltif olunacaqlar.
Qalib elan edilmiş esselər BDU-nun rəsmi saytı, sosial media hesabları və “Bakı Universiteti” qəzetində dərc olunacaq.

В БГУ объявлены итоги конкурса эссе «Славная Победа»
В БГУ объявлены итоги конкурса эссе «Славная Победа» В БГУ объявлены итоги конкурса эссе «Славная Победа»
Завершился конкурс эссе на тему «Славная Победа», объявленный Бакинским государственным университетом (БГУ) среди студентов в честь 8 Ноября – Дня Победы.
В конкурсе приняли участие 60 студентов БГУ.
Решением конкурсной комиссии первое место заняла студентка факультета прикладной математики и кибернетики Мехри Гулузаде, второе место – студентка механико-математического факультета Гамида Небизаде, а третье место – студент географического факультета Варис Ахмедли.
Студентки филологического и юридического факультетов Назрин Гасанли и Жаля Ханкишиева заняли поощрительные места.
Авторы победивших эссе будут награждены Студенческим профсоюзным комитетом БГУ.
Эссе - победители будут опубликованы на официальном сайте БГУ, в социальных сетях и в газете «Bakı Universiteti».