https://innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_0f5ac794dd9b33be66f1c478c_o.jpg
Qarabağ Dirçəliş Fondu tərəfindən təşkil olunan “Qarabağın Dirçəlişi: Azərbaycan İntibahının Hekayəsi” fotosərgisinin müxtəlif məkanlarda nümayişi davam edir. “Paşa Holding”in dəstəyi ilə keçirilən sərgi bu gündən - noyabrın 18-dən etibarən “Crescent Mall” ticarət mərkəzində nümayiş olunacaq.
Ümumilikdə 19 fotodan ibarət olan və ticarət mərkəzinin üçüncü mərtəbəsində təşkil olunan sərgi noyabrın 28-nə qədər davam edəcək.
Qeyd edək ki, britaniyalı yazıçı Qrem Vilsonun eyniadlı kitabında yer alan təsirli fotolar əsasında müxtəlif məkanlarda təşkil olunan sərginin məqsədi işğaldan azad edilmiş ərazilərdə aparılan irimiqyaslı bərpa-quruculuq işləri ilə bağlı həm ölkə ictimaiyyətini, həm də ölkəmizə gələn xarici qonaqları məlumatlandırmaq, günü-gündən dirçələn və inkişaf edən Qarabağın yeni simasını fotoşəkillər vasitəsilə əyani şəkildə nümayiş etdirməkdir.
İşğaldan azad edilmiş ərazilərdə çəkilmiş fotoşəkillərdə Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə Qarabağda həyata keçirilən bərpa və quruculuq işlərinin miqyası, tarixi-mədəni irsin bərpası və sosial infrastrukturun inkişafı öz əksini tapıb. Eyni zamanda sərgidə Qarabağın zəngin təbiəti, nadir flora-faunası da xüsusi yer tutur.
Nəzərinizə çatdıraq ki, analoji sərgi bundan əvvəl Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportunda (ətraflı burada) və “Dəniz Mall” ticarət mərkəzində (ətraflı burada) nümayiş olunub. Yaxın zamanlarda sərginin digər məkanlarda da nümayiş etdirilməsi nəzərdə tutulub.
Qeyd edək ki, britaniyalı yazıçı Qrem Vilsonun müəllifi olduğu “Qarabağın Dirçəlişi: Azərbaycan İntibahının Hekayəsi” kitabının tezliklə təqdimatı keçiriləcək.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_0f5ac794dd9b33be66f1c478c_o.jpg
The photo exhibition “Revival of Karabakh: The Story of Azerbaijan’s Renaissance,” organized by the Karabakh Revival Fund with the support of Pasha Holding, is on display at the Crescent Mall shopping center starting today, November 18.
The exhibition comprises 19 photographs and is located on the second floor of the shopping center and will remain open to visitors until November 28.
It should be noted that the exhibition, organized in various venues based on the impactful photographs featured in the eponymous book by British author Graeme Wilson, aims to inform both the public in Azerbaijan and foreign visitors about the large-scale restoration and reconstruction works being carried out in the liberated territories. Through these photographs, the exhibition vividly showcases the new face of Karabakh, which is reviving and developing day by day.
The photographs taken in the liberated territories reflect the scale of restoration and reconstruction works in Karabakh carried out under the leadership of President Ilham Aliyev, including the revival of historical and cultural heritage and the development of social infrastructure. The exhibition also highlights the rich nature, unique flora, and fauna of the Karabakh region.
We would like to note that a similar exhibition was previously showcased at Heydar Aliyev International Airport (details here) and at the Deniz Mall shopping center (details here). The exhibition is planned to be displayed at additional venues in the near future.
Additionally, the presentation of Graeme Wilson’s book “Revival of Karabakh: The Story of Azerbaijan’s Renaissance” will be held soon.