https://innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_ae56a202e5987e908ae785402_o.jpg
AZCON Holding şirkətlərindən olan “Azərbaycan Hava Yolları” QSC-nin prezidenti Samir Rzayev və İordaniyanın Turizm və Əntiq Əşyalar Nazirliyinin baş katibi və nazir müavini Yazan əl-Xadiri, “Royal Jordanian Airlines” şirkətinin yük daşımaları üzrə icraçı direktoru Xalid Məhəmməd əl-Havaldə və İordaniya Haşimilər Krallığının Azərbaycandakı səfiri Ömər əl-Nahar arasında görüş keçirilib.
İki ölkə arasında mülki aviasiya sahəsində əməkdaşlığın inkişafı baxımından növbəti konstruktiv addım olan bu görüş zamanı hava nəqliyyatı əlaqələrinin genişləndirilməsi ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb. Nümayəndə heyəti ilə 2026-cı ilin iyun ayından etibarən Bakı – Amman – Bakı marşrutu üzrə müntəzəm uçuşların həyata keçirilməsi planı müzakirə olunub.
Bu təşəbbüs aviasiya əlaqələrinin daha səmərəli qurulmasına, həmçinin Azərbaycan və İordaniya arasında turizm, biznes və mədəniyyət sahələrində əməkdaşlığın genişlənməsinə töhfə verəcək.
Qeyd edək ki, Amman istiqamətində cari ilin iyun – sentyabr ayları ərzində yerinə yetirilmiş müntəzəm çarter reysləri vasitəsilə 3 mindən çox sərnişinə xidmət göstərilib.

https://innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_ae56a202e5987e908ae785402_o.jpg
A meeting was held between Samir Rzayev, President of Azerbaijan Airlines CJSC, a part of AZCON Holding, and Yazan Alkhadiri, Deputy Minister and Secretary General of Jordan’s Ministry of Tourism and Antiquities, Khalid Mohammed Al-Havaldeh, Executive Director for Air Cargo Transportation of "Royal Jordanian Airlines", and Omar Nahar, Ambassador of the Hashemite Kingdom of Jordan to Azerbaijan.
The meeting was another constructive step in strengthening Azerbaijan–Jordan cooperation in civil aviation. Discussions focused on expanding air connectivity and plans to launch regular flights on the Baku–Amman–Baku route starting in June 2026.
This initiative will help create more efficient aviation links and further support cooperation between our countries in tourism, business, and cultural exchange.
It is worth noting that more than 3,000 passengers were served on regular charter flights to Amman between June and September this year.