https://innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_3d92e18352296624457a1464f_o.jpg
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev ABŞ Nəqliyyat Departamenti katibinin köməkçisi Daniel Edvards ilə görüş keçirib.
Görüşdə Azərbaycanın regional nəqliyyat və logistika mərkəzi kimi strateji əhəmiyyəti, multimodal dəhlizlər və infrastruktur layihələri barədə ətraflı məlumat verilib.
Həmçinin Zəngəzur dəhlizinin açılması, “TRIPP” layihəsinin sürətləndirilməsi, Naxçıvan dəmir yolunun bərpası və modernləşdirilməsində ABŞ ilə əməkdaşlıq barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
Eyni zamanda aviasiya və dəniz nəqliyyatı daxil olmaqla nəqliyyatın digər sahələrində və beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində əməkdaşlıq məsələləri müzakirə edilib.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_3d92e18352296624457a1464f_o.jpg
Министр цифрового развития и транспорта Рашад Набиев провел встречу с помощником секретаря Министерства транспорта США Дэниелом Эдвардсом.
На встрече была представлена подробная информация о стратегическом значении Азербайджана как регионального транспортно-логистического центра, мультимодальных коридорах и инфраструктурных проектах.
Также состоялся обмен мнениями по вопросам открытия Зангезурского коридора, ускорения реализации проекта TRIPP, восстановления и модернизации железной дороги в Нахчыване.
В то же время были обсуждены вопросы сотрудничества в других сферах транспорта, включая авиацию и морской транспорт, а также в рамках международных организаций.