https://innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_3d92e18352296624457a1464f_o.jpg
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev ABŞ Nəqliyyat Departamenti katibinin köməkçisi Daniel Edvards ilə görüş keçirib.
Görüşdə Azərbaycanın regional nəqliyyat və logistika mərkəzi kimi strateji əhəmiyyəti, multimodal dəhlizlər və infrastruktur layihələri barədə ətraflı məlumat verilib.
Həmçinin Zəngəzur dəhlizinin açılması, “TRIPP” layihəsinin sürətləndirilməsi, Naxçıvan dəmir yolunun bərpası və modernləşdirilməsində ABŞ ilə əməkdaşlıq barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
Eyni zamanda aviasiya və dəniz nəqliyyatı daxil olmaqla nəqliyyatın digər sahələrində və beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində əməkdaşlıq məsələləri müzakirə edilib.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_3d92e18352296624457a1464f_o.jpg
Digital Development and Transport Minister Rashad Nabiyev met with Daniel Edwards, Assistant Secretary for Aviation & International Affairs at the U.S. Department of Transportation.
During the meeting, detailed information was provided about Azerbaijan’s strategic importance as a regional transport and logistics hub, as well as ongoing multimodal corridors and infrastructure projects.
They also exchanged views on the opening of the Zangezur corridor, accelerating the TRIPP project, and cooperating with the United States on restoring and modernizing the Nakhchivan railway.
In addition, the parties discussed opportunities for collaboration in other transport sectors—including aviation and maritime transport—as well as within international organizations.