SOCAR-ın prezidenti Rövşən Nəcəf "ENOC Group"un İdarə Heyətinin üzvü və baş icraçı direktoru Hussein Lutah ilə görüşüb.
Görüşdə şirkətlər arasında əməkdaşlıq məsələləri nəzərdən keçirilib, cari ilin noyabrında SOCAR ilə “Dragon Oil” arasında imzalanan Anlaşma Memorandumunun əlaqələrin genişləndirilməsi baxımından önəmi qeyd olunub.
Tərəflər enerji sektorunun müxtəlif istiqamətləri üzrə, o cümlədən kəşfiyyat, hasilat, rəqəmsallaşma, ticarət, marketinq və qarşılıqlı maraq doğuran digər istiqamətlərdə əməkdaşlıq məsələlərinə dair fikir mübadiləsi aparıblar.

SOCAR President Rovshan Najaf held a meeting with Hussein Lootah, Member of the Board of Directors and Chief Executive Officer of ENOC Group.
During the meeting, the parties reviewed issues of cooperation between the companies and highlighted the importance of the Memorandum of Understanding signed between SOCAR and Dragon Oil in November this year in terms of expanding bilateral relations.
They also exchanged views on cooperation opportunities across various segments of the energy sector, including exploration, production, digitalization, trading, marketing and other areas of mutual interest.