https://innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_7e2d183a11af901d069e0b886_o.jpg
24 dekabr 2025-ci il tarixində Qarabağ Dirçəliş Fondunun Müşahidə Şurasının növbəti iclası keçirilib.
İclasda Müşahidə Şurasının sədri, Azərbaycan Respublikasının iqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov, Şuranın üzvləri - Azərbaycan Respublikası Prezidentinin iqlim məsələləri üzrə nümayəndəsi Muxtar Babayev, Milli Məclisin deputatları Tural Gəncəliyev və Fatma Yıldırım, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin rektoru Ədalət Muradov, Azərbaycanın Xalq artisti Alim Qasımov iştirak ediblər.
İlk olaraq Fondun 2025-ci il üzrə 11 aylıq fəaliyyətinə dair hesabat təqdim edilib. İdarə Heyətinin sədri Rəhman Hacıyev hesabatla bağlı məruzə ilə çıxış edərək ötən dövr ərzində Fond tərəfindən həyata keçirilən layihələr, əldə olunan nəticələr, maliyyə göstəriciləri, həmçinin qarşıda duran prioritetlər barədə ətraflı məlumat verib.
Daha sonra Şuranın sədri Mikayıl Cabbarov gündəlikdə olan digər məsələləri - QDF-in Müşahidə Şurasının tabeliyində Audit Komitəsinin yaradılması, Fondun vəsaitlərinin idarə edilməsi ilə bağlı yeni İnvestisiya qaydalarının hazırlanması, Fondun 2025-ci il üzrə kənar maliyyə auditorunun təyin edilməsi və digər müvafiq məsələləri müzakirəyə çıxarıb. Eyni zamanda iclasda “Qarabağ Dirçəliş Fondunun 2026-cı il üzrə büdcəsi”nin təsdiq edilməsi məsələsinə də baxılıb.
Qeyd olunan məsələlərlə bağlı Şura üzvləri tərəfindən müvafiq qərarlar qəbul olunub.
Eyni zamanda, Müşahidə Şurasının üzvlərinə Fonda təqdim edilən və hazırda təhlil edilən yaşıl enerji, aqropark və istehsalat zonasının yaradılması layihələri ilə bağlı da ətraflı məlumat təqdim edilib.

https://innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_7e2d183a11af901d069e0b886_o.jpg
On December 24, 2025, the next meeting of the Supervisory Board of the Karabakh Revival Fund was held.
The meeting was attended by the Chairman of the Supervisory Board, Minister of Economy of the Republic of Azerbaijan Mikayil Jabbarov, as well as members of the Board — Representative of the President of the Republic of Azerbaijan on Climate Issues Mukhtar Babayev, Members of the Milli Majlis Tural Ganjaliyev and Fatma Yildirim, Rector of Azerbaijan State University of Economics Adalat Muradov, and People’s Artist of Azerbaijan Alim Qasimov.
At the outset, a report on the Fund’s activities covering the 11 months of 2025 was presented. Chairman of the Executive Board Rahman Hajiyev delivered a presentation outlining the projects implemented by the Fund during the reporting period, the results achieved, financial indicators, as well as key priorities for the period ahead.
Subsequently, the Chairman of the Supervisory Board, Mikayil Jabbarov submitted for discussion a number of agenda items, including the establishment of an Audit Committee under the Supervisory Board of the Karabakh Revival Fund, the development of new Investment Rules governing the management of the Fund’s assets, the appointment of an external financial auditor for 2025, and other related matters. The meeting also considered the approval of the “Budget of the Karabakh Revival Fund for 2026”.
Following deliberations, the relevant decisions on the issues discussed were adopted by the members of the Supervisory Board.
In addition, the Supervisory Board members were provided with detailed information on green energy, agropark, and industrial zone development projects submitted to the Fund and currently under review.