https://innews.az/uploads/news/2026-01/_innews_1e29302ea66d9b087387f5334_o.jpg
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova Aralıq Dənizi Parlament Assambleyasının (ADPA) Qadın Parlament Forumunun 2-ci Sessiyasında iştirak etmək üçün Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinə (BƏƏ) işgüzar səfərə gəlib.
Əbu-Dabi şəhərinin beynəlxalq hava limanında Milli Məclisin sədrinin başçılıq etdiyi parlament nümayəndə heyətini BƏƏ Federal Milli Şurasının sədri Saqr Qobaş, Federal Milli Şuranın sədr müavini və ADPA-nın Qadın Parlament Forumunun sədri Məryam bin Thaneya, Azərbaycanın BƏƏ-dəki səfiri Elçin Bağırov və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Səfər çərçivəsində Sahibə Qafarovanın ADPA-nın Qadın Parlament Forumunun sessiyasında çıxışı və bir sıra görüşləri nəzərdə tutulub.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-01/_innews_1e29302ea66d9b087387f5334_o.jpg
Спикер Милли Меджлиса Сагиба Гафарова прибыла в Объединённые Арабские Эмираты (ОАЭ) с рабочим визитом, целью которого является участие во 2-й Сессии Женского Парламентского Форума Парламентской Ассамблеи Средиземноморья (ПАС).
В международном аэропорту города Абу-Даби возглавляемую спикером Милли Меджлиса парламентскую делегацию встречали председатель Федерального Национального Совета ОАЭ Сагр Гобаш, заместитель председателя Федерального Национального Совета и председатель Женского Парламентского Форума ПАС Марьям бин Тенейа, посол Азербайджана в ОАЭ Эльчин Багиров и другие официальные лица.
В рамках визита предусмотрены выступление Сагибы Гафаровой на сессии Женского Парламентского Форума ПАС и ряд встреч, которые ей предстоит провести.