Tərtər Rayon İcra Hakimiyyəti, Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Elmi Kitabxanası və “BDU könüllüləri” təşkilatının birgə təşəbbüsü ilə 14 fevral - Beynəlxalq Kitab Bağışlama Günü münasibətilə Tərtər rayon Heydər Əliyev Mərkəzinə, eləcə də şəhər 1, 2, 5, 6 nömrəli və Xoruzlu, Bəyimsarov, Azad Qaraqoyunlu kənd tam orta ümumtəhsil məktəblərinə 213 nüsxə ədəbiyyat hədiyyə edilib.
Hədiyyə olunan kitablar içərisində Azərbaycan ədəbiyyatının görkəmli nümayəndələrinin əsərləri, şifahi xalq ədəbiyyatına, elmin müxtəlif qollarına aid kitablar yer alıb.
Kitabların təqdimedilməsi mərasimində çıxış edən “BDU könüllüləri” təşkilatının Beynəlxalq münasibətlər və iqtisadiyyat fakültəsi üzrə üzvü Nərgiz Məmmədzadə bu günün mütaliəyə maraq və kitaba sevgi yaratmaq istəyən bütün insanları vahid məqsəd ətrafında birləşdirdiyini və hər il minlərlə yeni və oxunmuş kitabın uşaqlara hədiyyə edildiyini deyib. Bildirib ki, BDU tərəfindən ənənəyə çevrilən bu aksiya çərçivəsində ölkəmizin müxtəlif bölgələrindəki ümumtəhsil və ali təhsil müəssisələrinə kitablar hədiyyə edilir. Bu ənənə hər kəsin intellektual inkişafını stimullaşdırmaqla yanaşı, cəmiyyətdə paylaşmaq və hədiyyə etmək hissini də formalaşdırır.

В честь Международного дня дарения книг по совместной инициативе Исполнительной власти Тертерского района, Научной библиотеки Бакинского государственного университета (БГУ) и организации «Волонтеры БГУ» в дар Центру имени Гейдара Алиева Тертерского района, а также школам № 1, 2, 5, 6 города Тертер и селений Хорузлу, Бейимсаров, Азад Гарагоюнлу были переданы 213 экземпляров литературы.
Среди переданных книг – произведения видных представителей азербайджанской литературы, книги по устной народной литературе и различным отраслям науки.
Выступая на церемонии передачи книг член организации «Волонтеры БГУ» Наргиз Мамедзаде отметила, что в рамках этой кампании книги передаются в дар общеобразовательным и высшим учебным заведениям в различных регионах страны. Эта традиция, помимо стимулирования интеллектуального развития каждого, также формирует в обществе традицию дарения.