https://innews.az/uploads/news/2026-02/_innews_9c42918500c8c9a73de1af56a_o.jpg
Müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov və müdafiə nazirinin müavini - Hərbi Hava Qüvvələrinin (HHQ) komandanı general-leytenant Namiq İslamzadə HHQ-nin bölmələrində olublar.
Şəxsi heyətlə görüşdə müdafiə naziri Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi altında ölkəmizin müdafiə qüdrətinin gündən-günə daha da gücləndiyini vurğulayıb. Qarşıya qoyulan tapşırıqların vaxtında və dəqiq icrasının təmin edilməsi istiqamətində Hava Döyüş Komandanlığına müvafiq göstərişlər verib.
Müdafiə nazirinə hərbi hissədə mövcud olan yataqxana, yeməkxana və tibb məntəqəsi təqdim edilib. General-polkovnik Z.Həsənov hərbi qulluqçuların sosial-məişət şəraitinin yaxşılaşdırılması, qida normalarına riayət olunması, sanitariya-gigiyena qaydalarının təmin edilməsi ilə bağlı müvafiq tövsiyələr verib.
Həmçinin, ərazidə abadlıq, yaşıllaşdırma tədbirləri çərçivəsində xatirə ağacları əkilib və şəhid ailəsi ilə görüş keçirilib. Müdafiə naziri onların qayğıları ilə maraqlanıb, zəruri köməklik göstərilməsi barədə aidiyyəti şəxslərə tapşırıq verib. Şəhid ailəsi və yaxınları onlara göstərilən diqqət və qayğıya, eləcə də şəhidlərimizin xatirəsinin hər zaman uca tutulduğuna görə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı İlham Əliyev və Birinci vitse-prezident Mehriban xanım Əliyevaya, həmçinin Müdafiə Nazirliyinin rəhbərliyinə minnətdarlıqlarını bildiriblər.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-02/_innews_9c42918500c8c9a73de1af56a_o.jpg
The Minister of Defense, Colonel General Zakir Hasanov, and the Deputy Minister of Defense – Commander of the Air Force, Lieutenant General Namig Islamzade are visiting several units of the Air Force.
During a meeting with personnel, the Minister emphasized that under the leadership of the President of the Republic of Azerbaijan, Supreme Commander-in-Chief of the Armed Forces, Ilham Aliyev, the country’s defense capabilities continue to strengthen steadily. He issued relevant instructions to the Air Combat Command to ensure the timely and precise implementation of assigned tasks.
The Minister of Defense was also presented with the dormitory, dining facility, and medical unit operating within the military installation. Colonel General Z.Hasanov provided recommendations regarding the improvement of servicemen’s social and living conditions, adherence to established food standards, and the maintenance of sanitary and hygienic regulations.
Additionally, as part of landscaping and greening initiatives, commemorative trees were planted in the area, and a meeting was held with the family members of a Martyr. The Minister inquired about their concerns and instructed the relevant officials to provide the necessary assistance. The family members expressed their gratitude to President, Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev, First Vice-President Mehriban Aliyeva, and the leadership of the Ministry of Defense for the attention and care shown to them, as well as for the continued reverence of the memory of the Martyrs.