https://innews.az/uploads/news/2026-02/_innews_9c42918500c8c9a73de1af56a_o.jpg
Müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov və müdafiə nazirinin müavini - Hərbi Hava Qüvvələrinin (HHQ) komandanı general-leytenant Namiq İslamzadə HHQ-nin bölmələrində olublar.
Şəxsi heyətlə görüşdə müdafiə naziri Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi altında ölkəmizin müdafiə qüdrətinin gündən-günə daha da gücləndiyini vurğulayıb. Qarşıya qoyulan tapşırıqların vaxtında və dəqiq icrasının təmin edilməsi istiqamətində Hava Döyüş Komandanlığına müvafiq göstərişlər verib.
Müdafiə nazirinə hərbi hissədə mövcud olan yataqxana, yeməkxana və tibb məntəqəsi təqdim edilib. General-polkovnik Z.Həsənov hərbi qulluqçuların sosial-məişət şəraitinin yaxşılaşdırılması, qida normalarına riayət olunması, sanitariya-gigiyena qaydalarının təmin edilməsi ilə bağlı müvafiq tövsiyələr verib.
Həmçinin, ərazidə abadlıq, yaşıllaşdırma tədbirləri çərçivəsində xatirə ağacları əkilib və şəhid ailəsi ilə görüş keçirilib. Müdafiə naziri onların qayğıları ilə maraqlanıb, zəruri köməklik göstərilməsi barədə aidiyyəti şəxslərə tapşırıq verib. Şəhid ailəsi və yaxınları onlara göstərilən diqqət və qayğıya, eləcə də şəhidlərimizin xatirəsinin hər zaman uca tutulduğuna görə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı İlham Əliyev və Birinci vitse-prezident Mehriban xanım Əliyevaya, həmçinin Müdafiə Nazirliyinin rəhbərliyinə minnətdarlıqlarını bildiriblər.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-02/_innews_9c42918500c8c9a73de1af56a_o.jpg
Министр обороны генерал-полковник Закир Гасанов и заместитель министра обороны – командующий Военно-воздушными силами генерал-лейтенант Намиг Исламзаде посетили подразделения ВВС.
На встрече с личным составом министр обороны подчеркнул, что под руководством Президента Азербайджанской Республики, Верховного Главнокомандующего Вооружёнными Силами Ильхама Алиева оборонная мощь страны крепнет изо дня в день. Боевому авиационному командованию были даны соответствующие указания по обеспечению своевременного и точного выполнения поставленных задач.
Министру обороны были представлены казарма, столовая и медицинский пункт, имеющиеся в воинской части. Генерал-полковник З.Гасанов дал соответствующие рекомендации по улучшению социально-бытовых условий военнослужащих, соблюдению норм питания и обеспечению санитарно-гигиенических требований.
Наряду с этим, в рамках мероприятий по благоустройству и озеленению территории были высажены деревья и проведена встреча с семьёй шехида. Министр обороны поинтересовался нуждами семьи шехида и поручил ответственным лицам оказать необходимую помощь.
Семья и близкие шехида выразили признательность Президенту Азербайджанской Республики, Верховному Главнокомандующему Вооружёнными Силами Ильхаму Алиеву, Первому вице-президенту Мехрибан ханым Алиевой и руководству Министерства обороны за проявленное внимание и заботу, а также за почтение памяти шехидов.