https://innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_31309058f58ab340fd8207625_o.jpg
Martın 6-da Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova ilə Belarus Milli Assambleyası Respublika Şurasının sədri Natalya Koçanova arasında telefon danışığı olub.
Telefon danışığı zamanı regionda baş verən hadisələr barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
Natalya Koçanova Naxçıvan Muxtar Respublikasına qarşı İran tərəfindən həyata keçirilmiş dron hücumlarından narahatlığını ifadə edib, bu hücum zamanı mülki şəxslərin ziyan görməsindən təəssüfləndiyini bildirib və yaralıların tezliklə sağalmasını diləyib.
Telefon danışığı zamanı iki ölkənin parlamentləri arasında dialoq və qarşılıqlı fəaliyyətin davam etdirilməsinin əhəmiyyəti qeyd olunub, həmçinin qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər haqqında da fikir mübadiləsi aparılıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_31309058f58ab340fd8207625_o.jpg
6-го марта состоялся телефонный разговор между спикером Милли Меджлиса Сагибой Гафаровой и председателем Совета Республики Национальной Ассамблеи Беларуси Натальей Кочановой.
В телефонной беседе был проведён обмен мнениями о происходящих в регионе события.
Наталья Кочанова озвучила обеспокоенность атаками дронов, осуществлёнными Ираном на Нахчыванскую Автономную Республику, выразила сожаления о том, что во время этого нападения пострадали гражданские лица, и пожелала раненым скорейшего выздоровления.
Во время телефонного разговора была отмечена важность продолжения диалога и взаимодействия между парламентами двух стран, а также состоялся обмен мнениями о других представляющих взаимный интерес вопросах.