https://innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_3f561da1e89f1c5a48733ad89_o.jpg
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev Böyük Britaniyaya səfər çərçivəsində “Oracle” şirkətinin vitse-prezidentləri Ken Maklennan və Mark Nyuol ilə görüşüb.
Görüş zamanı Azərbaycan ilə “Oracle” arasında rəqəmsal transformasiya, süni intellekt və məlumat infrastrukturu sahələrində əməkdaşlıq imkanları müzakirə edilib.
Həmçinin Azərbaycanda suveren "bulud" həlləri, süni intellekt imkanları, Bakıda "Oracle" Mükəmməllik Mərkəzinin yaradılması və Yeni Texnologiya, Süni İntellekt və Oyun İqtisadi Zonasının inkişafı üzrə növbəti addımlar barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

https://innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_3f561da1e89f1c5a48733ad89_o.jpg
Министр цифрового развития и транспорта Рашад Набиев в рамках визита в Великобританию встретился с вице-президентами компании Oracle Кэном Макленнаном и Марком Ньюолом.
В ходе встречи были обсуждены возможности сотрудничества между Азербайджаном и Oracle в сферах цифровой трансформации, искусственного интеллекта и инфраструктуры данных.
Также состоялся обмен мнениями о суверенных «облачных» решениях, возможностях искусственного интеллекта в Азербайджане, создании Центра превосходства Oracle в Баку и дальнейших шагах по развитию Экономической зоны новых технологий, искусственного интеллекта и игровой индустрии.