https://innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_3f561da1e89f1c5a48733ad89_o.jpg
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev Böyük Britaniyaya səfər çərçivəsində “Oracle” şirkətinin vitse-prezidentləri Ken Maklennan və Mark Nyuol ilə görüşüb.
Görüş zamanı Azərbaycan ilə “Oracle” arasında rəqəmsal transformasiya, süni intellekt və məlumat infrastrukturu sahələrində əməkdaşlıq imkanları müzakirə edilib.
Həmçinin Azərbaycanda suveren "bulud" həlləri, süni intellekt imkanları, Bakıda "Oracle" Mükəmməllik Mərkəzinin yaradılması və Yeni Texnologiya, Süni İntellekt və Oyun İqtisadi Zonasının inkişafı üzrə növbəti addımlar barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_3f561da1e89f1c5a48733ad89_o.jpg
Rashad Nabiyev, Minister of Digital Development and Transport, met with Ken MacLennan and Mark Newall, Oracle Vice Presidents, during his visit to the United Kingdom.
During the meeting, they discussed cooperation opportunities between Azerbaijan and Oracle in digital transformation, artificial intelligence, and data infrastructure.
They also exchanged views on next steps for developing sovereign cloud solutions in Azerbaijan, expanding artificial intelligence capabilities, establishing an Oracle Center of Excellence in Baku, and advancing the New Technology, Artificial Intelligence, and Gaming Economic Zone.