HHQ-də Bayraktar kursunun birinci buraxılış mərasimi keçirilib
HHQ-də Bayraktar kursunun birinci buraxılış mərasimi keçirilib HHQ-də Bayraktar kursunun birinci buraxılış mərasimi keçirilib
Cari ilin hazırlıq planına uyğun olaraq Hərbi Hava Qüvvələrinin (HHQ) nəzdində Bayraktar Teknoloji Azərbaycan Uçuş Hazırlığı Təlim Mərkəzində Bayraktar TB2 Sistemi üzrə mütəxəssislərin hazırlığı kursunun birinci buraxılış mərasimi keçirilib.
Əvvəlcə xalqımızın Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin və Vətən uğrunda canlarından keçən şəhidlərimizin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib. Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni ifa olunub.
General-mayor Həsən Əlövsədov məzunları buraxılış münasibətilə Müdafiə Nazirliyinin rəhbərliyi adından təbrik edib, onlara gələcək xidmətlərində uğurlar arzulayıb.
Tədbirdə kursun əhəmiyyəti vurğulanaraq bildirilib ki, bu cür kurslar hərbi qulluqçuların ixtisaslara yiyələnməsinə, bilik və bacarıqlarının təkmilləşdirilməsinə, eləcə də peşəkarlığının artırılmasına müsbət təsir göstərir.

In accordance with the 2026 training plan, the first graduation ceremony of the specialist training course on the Bayraktar TB2 System was held at the Bayraktar Technologies Azerbaijan Flight Training Center operating under the Air Force.
First, the memory of the National Leader of Azerbaijani people, Heydar Aliyev, and Shehids who sacrificed their lives for the Motherland was honored with a minute of silence. The National Anthem of the Republic of Azerbaijan was performed.
Major General Hasan Alovsadov congratulated the graduates on behalf of the leadership of the Ministry of Defense and wished them success in their future military service.
At the event, the importance of the course was emphasized, noting that such courses have a positive impact on servicemen in mastering specialties, improving their knowledge and skills, as well as increasing their professionalism.