HHQ-də Bayraktar kursunun birinci buraxılış mərasimi keçirilib
HHQ-də Bayraktar kursunun birinci buraxılış mərasimi keçirilib HHQ-də Bayraktar kursunun birinci buraxılış mərasimi keçirilib
Cari ilin hazırlıq planına uyğun olaraq Hərbi Hava Qüvvələrinin (HHQ) nəzdində Bayraktar Teknoloji Azərbaycan Uçuş Hazırlığı Təlim Mərkəzində Bayraktar TB2 Sistemi üzrə mütəxəssislərin hazırlığı kursunun birinci buraxılış mərasimi keçirilib.
Əvvəlcə xalqımızın Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin və Vətən uğrunda canlarından keçən şəhidlərimizin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib. Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni ifa olunub.
General-mayor Həsən Əlövsədov məzunları buraxılış münasibətilə Müdafiə Nazirliyinin rəhbərliyi adından təbrik edib, onlara gələcək xidmətlərində uğurlar arzulayıb.
Tədbirdə kursun əhəmiyyəti vurğulanaraq bildirilib ki, bu cür kurslar hərbi qulluqçuların ixtisaslara yiyələnməsinə, bilik və bacarıqlarının təkmilləşdirilməsinə, eləcə də peşəkarlığının artırılmasına müsbət təsir göstərir.

В ВВС состоялась церемония первого выпуска курса Байрактар
В ВВС состоялась церемония первого выпуска курса Байрактар В ВВС состоялась церемония первого выпуска курса Байрактар
В соответствии с планом подготовки на текущий год в Учебном центре лётной подготовки «Байрактар Текноложи Азербайджан» при Военно-воздушных силах состоялась церемония первого выпуска курса подготовки специалистов по системе Bayraktar TB2.
Сначала минутой молчания была почтена память Общенационального лидера азербайджанского народа Гейдара Алиева и шехидов, отдавших жизнь за Родину. Прозвучал Государственный гимн Азербайджанской Республики.
Генерал-майор Гасан Аловсадов поздравил выпускников с окончанием курса от имени руководства Министерства обороны и пожелал им успехов в дальнейшей службе.
На мероприятии была подчеркнута важность курса и отмечено, что подобные курсы оказывают положительное влияние на освоение военнослужащими специальных навыков, совершенствование их знаний и умений, а также на повышение их профессионализма.