https://innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_4e9bb6a2a2f48df0fe7897490_o.jpg
2026-cı il mayın 17-dən 22-dək Bakıda keçiriləcək Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun (WUF13) 13-cü sessiyası üçün rəsmi sosial media səhifələri artıq fəaliyyətə başlayıb. Məqsəd davamlı şəhər inkişafı üzrə ən böyük qlobal tədbirə hazırlıq prosesi və Forum üzrə həyata keçirilən layihələr barədə yerli və beynəlxalq auditoriyanı məlumatlandırmaqdır.
BMT-nin Məskunlaşma Proqramı ilə Azərbaycan Respublikası Hökuməti arasında əməkdaşlıq çərçivəsində keçiriləcək forum dünyanın müxtəlif ölkələrindən hökumətləri, bələdiyyələri, özəl sektorları, vətəndaş cəmiyyətlərini, gəncləri və akademik dairələri, habelə beynəlxalq təşkilatların təmsilçilərini bir araya gətirəcək.

https://innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_4e9bb6a2a2f48df0fe7897490_o.jpg
Официальные страницы 13-й сессии Всемирного градостроительного форума (WUF13), который пройдёт в Баку с 17 по 22 мая 2026 года, уже запущены. Их цель — информировать местную и международную аудиторию о ходе подготовки к крупнейшему глобальному мероприятию по устойчивому развитию городов и реализуемых в рамках Форума проектах.
Форум, который проводится в сотрудничестве между Программой ООН по населенным пунктам и Правительством Азербайджана, объединит представителей правительств, муниципалитетов, частного сектора, гражданского общества, молодёжи и академического сообщества из разных стран мира, а также международные организации.