https://innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_4e9bb6a2a2f48df0fe7897490_o.jpg
2026-cı il mayın 17-dən 22-dək Bakıda keçiriləcək Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun (WUF13) 13-cü sessiyası üçün rəsmi sosial media səhifələri artıq fəaliyyətə başlayıb. Məqsəd davamlı şəhər inkişafı üzrə ən böyük qlobal tədbirə hazırlıq prosesi və Forum üzrə həyata keçirilən layihələr barədə yerli və beynəlxalq auditoriyanı məlumatlandırmaqdır.
BMT-nin Məskunlaşma Proqramı ilə Azərbaycan Respublikası Hökuməti arasında əməkdaşlıq çərçivəsində keçiriləcək forum dünyanın müxtəlif ölkələrindən hökumətləri, bələdiyyələri, özəl sektorları, vətəndaş cəmiyyətlərini, gəncləri və akademik dairələri, habelə beynəlxalq təşkilatların təmsilçilərini bir araya gətirəcək.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_4e9bb6a2a2f48df0fe7897490_o.jpg
The official social media pages for the 13th session of the World Urban Forum (WUF13), which will be held in Baku from 17 to 22 May 2026, are now active. The aim is to inform local and international audiences about the preparations for the world’s largest global event on sustainable urban development, as well as the projects carried out within the framework of the Forum.
Organized within the cooperation between UN-Habitat and the Government of the Republic of Azerbaijan, the Forum will bring together governments, municipalities, the private sector, civil society, youth, academia, as well as representatives of international organizations from around the world.