https://innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_99c24cb128c71f2d97a735ab7_o.jpg
Azərbaycan Respublikasının müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov Türkiyə Respublikasının milli müdafiə naziri cənab Yaşar Gülerə və Qətərin baş nazirinin müavini və müdafiə işləri üzrə dövlət naziri Əlahəzrət Şeyx Saud bin Əbdülrəhman bin Həsən Al Taniyə başsağlığı verib.
Başsağlığında deyilir: "Qətər-Türkiyə Birləşik Müştərək Qüvvələr Komandanlığı çərçivəsində təlim uçuşu həyata keçirən Qətər Silahlı Qüvvələrinə məxsus helikopterin texniki nasazlıq səbəbindən dənizə düşməsi, qəza nəticəsində Türkiyə Silahlı Qüvvələrinin bir hərbi qulluqçusunun, ASELSAN şirkətinin iki texniki əməkdaşının və Qətər Silahlı Qüvvələrinin dörd hərbi qulluqçusunun həlak olması xəbəri məni dərindən kədərləndirdi.
Həlak olanlara Allahdan rəhmət diləyir, yaxınlarının dərdlərinə şərik olur, ailələrinə dərin hüznlə başsağlığı verirəm.

https://innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_99c24cb128c71f2d97a735ab7_o.jpg
The Minister of Defense of the Republic of Azerbaijan, Colonel General Zakir Hasanov, has expressed his condolences to the Minister of National Defense of the Republic of Turkey, Mr. Yaşar Güler, and to Deputy Prime Minister and Minister of State for Defence Affairs of Qatar, H. E. Sheikh Saud bin Abdulrahman bin Hassan Al-Thani.
The letters say: “I was deeply saddened by the news that a helicopter belonging to the Qatari Armed Forces, which was carrying out a training flight within the Qatar–Türkiye Joint Combined Forces Command, crashed into the sea due to a technical malfunction, resulting in the death of one serviceman of the Turkish Armed Forces, two technical specialists of the ASELSAN company, and four servicemen of the Qatari Armed Forces.
I pray to Almighty Allah for the repose of the souls of the deceased and extend my deepest condolences to their families.