https://innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_5598f50f2bb3e18880e69788a_o.jpg
Martın 24-də Müdafiə Nazirliyinin rəhbər heyəti nazirliyin Baş Klinik Hospitalında müalicə olunan hərbi qulluqçuları ziyarət edib.
Əvvəlcə Azərbaycan xalqının Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin hospitalın ərazisində ucaldılan abidəsi önünə gül dəstələri düzülüb, xatirəsinə dərin hörmət və ehtiram nümayiş etdirilib.
Müalicə alan şəxsi heyətin səhhəti ilə maraqlanan nazirliyin rəhbər heyəti onların ən qısa müddətdə sağlamlıqlarını bərpa edərək xidmət yerlərinə qayıtmalarını arzulayıb.
Hərbi qulluqçulara yüksək peşəkarlıq və qayğı ilə xidmətin göstərildiyinə görə tibbi personala təşəkkür edilib.
Hərbi tibb müəssisəsində yaradılan şəraitə, eləcə də göstərilən hərtərəfli diqqət və qayğıya görə hospitalın kollektivi və müalicə olunan hərbi qulluqçular Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevə, Birinci vitse-prezident Mehriban xanım Əliyevaya və Müdafiə Nazirliyinin rəhbərliyinə dərin minnətdarlıqlarını bildiriblər.

https://innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_5598f50f2bb3e18880e69788a_o.jpg
24 марта руководящий состав Министерства обороны навестил военнослужащих, проходящих лечение в Главном клиническом госпитале Министерства обороны.
Сначала были возложены цветы к памятнику Общенациональному лидеру азербайджанского народа Гейдару Алиеву, возведенному на территории госпиталя, почтена его светлая память.
Руководство министерства поинтересовалось состоянием здоровья личного состава, пожелало военнослужащим скорейшего выздоровления и возвращения к местам службы.
Была выражена признательность медицинскому персоналу за высокий профессионализм и заботу, проявленную при лечении военнослужащих.
Коллектив госпиталя и проходящие лечение военнослужащие выразили глубокую благодарность Верховному Главнокомандующему Ильхаму Алиеву, Первому вице-президенту Мехрибан ханым Алиевой и руководству Министерства обороны за условия, созданные в военном медицинском учреждении, а также за проявленное всестороннее внимание и заботу.