https://innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_4828751aa256c001637c4fb4f_o.jpg
Azərbaycan və Çin arasında münasibətlər dostluq, qarşılıqlı hörmət və dəstək üzərində qurulub və bu gün Azərbaycan – Çin əməkdaşlığı bir çox sahələr üzrə genişlənməkdə davam edir.
Bu fikirləri Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova Ümumçin Xalq Nümayəndələri Yığıncağının Daimi Komitəsinin Sədri Cao Lıci ilə görüşündə səsləndirib.
Spiker Sahibə Qafarova son dövrlərdə münasibətlərimizin yeni mərhələyə yüksəldiyini və Prezident İlham Əliyevin ölkələrimiz arasında əməkdaşlığın gücləndirilməsinə böyük əhəmiyyət verdiyini vurğulayıb. Diqqətə çatdırılıb ki, ölkələrimizin liderləri arasında mövcud olan səmimi münasibətlər, qarşılıqlı hörmət və etimad tərəfdaşlığın inkişafında mühüm rol oynayır.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_4828751aa256c001637c4fb4f_o.jpg
Отношения между Азербайджаном и Китаем выстроены на основе дружбы, взаимного уважения и поддержки, и сегодня азербайджано-китайское сотрудничество продолжает расширяться по многим направлениям.
Спикер Милли Меджлиса Сагиба Гафарова высказала эти мысли на встрече с Председателем Постоянного Комитета Всекитайского Собрания Народных Представителей Чжао Лэцзи.
Спикер Сагиба Гафарова подчеркнула, что эти отношения в последнее время перешли на новый этап, а Президент Ильхам Алиев придаёт большое значение укреплению сотрудничества между нашими странами. Обращалось внимание на важную роль искренних отношений, взаимного уважения и доверия между лидерами наших стран в развитии партнёрства.