https://innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_b878b510e0ec88d01731d092e_o.jpg
PAŞA Bank Azərbaycan Banklar Assosiasiyası (ABA) tərəfindən keçirilən "Bankçılıq Mükafatları -2025" müsabiqəsinin bir neçə nominasiyasının qalibi seçilib.
Ölkədə bank sektorunun iştirakçıları arasında keçirilən müsabiqədə maliyyə institutlarının 2025-ci il üzrə fəaliyyət nəticələri qiymətləndirilib. Assosiasiyanın ekspertləri tərəfindən verilən qərara əsasən PAŞA Bank 4 istiqamət üzrə nüfuzlu mükafata layiq görülüb. Belə ki, Bank, “Korporativ sosial məsuliyyət", “Beynəlxalq əməkdaşlığın inkişafında fərqlənən bank”, “Kiçik və Orta Biznesin maliyyə əlçatanlığının artırılması ilə əlaqədar tədbirlər keçirmiş ABA üzvü”,"Rəqəmsal ödənişlər sahəsində innovativ layihələrin tətbiqi” istiqamətləri üzrə qalib elan olunub.
Qeyd edək ki, PAŞA Bank əvvəlki illərdə də ABA-nın nüfuzlu mükafatlarına layiq görülüb. Bankın qeyri-neft sektorunun və iqtisadiyyatın gücləndirilməsi və sahibkarlığın dayanıqlı inkişafına yönəlmiş fəaliyyəti ona həm yerli, həm də beynəlxalq səviyyədə yüksək etimad qazandırıb.
Beynəlxalq “S&P” reytinq agentliyi PAŞA Bank-ın uzunmüddətli və qısamüddətli kredit reytinqini 2026-cı ildə “BB-/B” səviyyəsində qiymətləndirib. Bank beynəlxalq maliyyə nəşri “International Investor Magazine” tərəfindən 2026-cı il üzrə eyni vaxtda iki əsas kateqoriyada – “Azərbaycanın ən yaxşı bankı” və “Azərbaycanın ən yaxşı KOS bankı” – adına layiq görülüb.
PAŞA Bank 2024–2025-ci illərdə yerli sahibkarlığın inkişafına verdiyi töhfələrə görə “Euromoney”, “International Investor Magazine” və “Global Finance” kimi nüfuzlu beynəlxalq nəşrlər tərəfindən bir sıra mükafatlara, o cümlədən “Ən yaxşı KOS Bankı” və “World’s Best Private Banks 2025” titullarına layiq görülüb. Eyni zamanda, Bank 2025-ci ildə “Stevie Awards” tərəfindən “İlin şirkəti” nominasiyasında “Gold Stevie” mükafatını qazanan ilk Azərbaycan bankı olub.

PASHA Bank has been recognized as a winner in several nominations of the “Banking Awards – 2025” competition organized by the Azerbaijan Banks Association (ABA).
As part of the competition, the performance of financial institutions operating in the country’s banking sector was evaluated based on their 2025 results. According to the Association’s expert panel, PASHA Bank received four prestigious awards. The bank was named the winner in the following categories: “Corporate Social Responsibility”, “Bank distinguished in the development of international cooperation”, “ABA member implementing initiatives to improve access to finance for small and medium enterprises”, and “Implementation of innovative projects in digital payments”.
It is worth noting that PASHA Bank has also received prestigious ABA awards in previous years. The Bank’s activities aimed at strengthening the non-oil sector, supporting economic growth, and promoting sustainable entrepreneurship have earned it strong trust both locally and internationally.
In 2026, the international rating agency “S&P” affirmed PASHA Bank’s long-term and short-term credit ratings at “BB-/B”. Additionally, the bank was recognized by the international financial publication “International Investor Magazine” as “Best Bank in Azerbaijan” and “Best SME Bank in Azerbaijan” for 2026.
In 2024–2025, PASHA Bank received awards from reputable international publications such as Euromoney, International Investor Magazine, and Global Finance for its contribution to the development of local entrepreneurship, including “Best SME Bank” and “World’s Best Private Banks 2025”. Furthermore, in 2025, the bank became the first Azerbaijani bank to win the “Gold Stevie” award in the “Company of the Year” category at the Stevie Awards.