https://innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_911d1839f22caf8bd792a9fd0_o.jpg
AccessBank 2025-ci ilin nəticələrinə əsasən Azərbaycanın ən çox vergi ödəyən 100 şirkəti siyahısına daxil edilib. Bu nüfuzlu siyahıda yer almaq bankın vergi öhdəliklərinə yüksək məsuliyyətlə yanaşdığını və ölkə iqtisadiyyatının inkişafına verdiyi davamlı töhfəni bir daha təsdiqləyir. AccessBank 2024-cü ilin nəticələrinə görə də bu siyahıda yer alıb.
Əldə olunan nəticə AccessBank-ın maliyyə dayanıqlılığını, eləcə də fəaliyyətində şəffaflıq və hesabatlılıq prinsiplərinə sadiqliyini əks etdirir. Bank maliyyə sektorunun etibarlı iştirakçısı kimi fəaliyyətini qüvvədə olan qanunvericiliyə və qabaqcıl korporativ idarəetmə standartlarına uyğun şəkildə davam etdirir.
AccessBank qarşıdakı dövrdə də şəffaflıq, məsuliyyət və dayanıqlı inkişaf prinsiplərinə sadiq qalaraq müştərilərə keyfiyyətli maliyyə xidmətlərinin təqdim olunmasını, iqtisadi fəallığın artırılmasını və ölkə iqtisadiyyatına töhfənin genişləndirilməsini prioritet istiqamət kimi müəyyən edir.
AccessBank Azərbaycanın mikromaliyyələşdirmə bazarında lider olaraq, 2002-ci ildən kiçik və orta bizneslərə xidmət göstərir. Bankın səhmdarları sırasında Asiya İnkişaf Bankı, Avropa İnvestisiya Bankı, Beynəlxalq Maliyyə Korporasiyası kimi beynəlxalq təşkilat və qurumlar yer alır. Bankın 14-ü Bakıda, 25-ü bölgələrdə olmaqla, 39 filialı fəaliyyət göstərir və MKOB-lar üçün əlçatan maliyyələşdirmə imkanlarını təqdim etməyə davam edir. Filiallar haqqında əlavə məlumat üçün bura daxil ola bilərsiniz.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_911d1839f22caf8bd792a9fd0_o.jpg
AccessBank по итогам 2025 года включён в список 100 крупнейших налогоплательщиков Азербайджана (https://www.taxes.gov.az/uploads/Top100/2025_1.pdf). Включение в данный престижный рейтинг подтверждает ответственное отношение банка к выполнению налоговых обязательств и его устойчивый вклад в развитие экономики страны. По итогам 2024 года AccessBank также входил в этот список.
Достигнутый результат отражает финансовую устойчивость AccessBank, а также приверженность принципам прозрачности и подотчётности. Банк продолжает деятельность в качестве надёжного участника финансового сектора в соответствии с действующим законодательством и передовыми стандартами корпоративного управления.
В дальнейшем AccessBank намерен сохранять приверженность принципам прозрачности, ответственности и устойчивого развития, уделяя особое внимание предоставлению качественных финансовых услуг, стимулированию экономической активности и расширению вклада в экономику страны.
AccessBank, являясь лидером в сфере микрофинансирования в Азербайджане, предоставляет свои услуги малым и средним предприятиям с 2002 года. Среди акционеров Банка - Азиатский Банк Развития, Европейский Инвестиционный Банк, Международная Финансовая Корпорация и другие международные финансовые организации и инвестиционные фонды. В настоящее время банк располагает 39-ю филиалами, 14 из которых находятся в Баку, а 25 – в регионах, и продолжает предоставлять доступные финансовые решения для микро-, малого и среднего бизнеса. Для получения дополнительной информации о филиалах вы можете перейти по этой ссылке.