https://innews.az/uploads/news/2022-11/_innews_f341049a655e7b1f5b17f1a57_o.jpg
Müdafiə nazirinin təsdiq etdiyi 2022-ci il üçün döyüş hazırlığı planına əsasən Azərbaycan Respublikasının cənub sərhədlərinə yaxın ərazilərdə Xüsusi Təyinatlı Qüvvələrin hərbi hissələrinin təlimi başlayıb.
Xüsusi Təyinatlı Qüvvələrin komandanı general-leytenant Hikmət Mirzəyevin rəhbərliyi ilə keçirilən təlimin planına əsasən hərbi hissələr "Həyəcan" siqnalı ilə qaldırılıb.
Daimi dislokasiya məntəqələrini tərk edən xüsusi təyinatlılar əməliyyat rayonlarına çıxarıldıqdan sonra komandirlərin məruzələri dinlənilib və tapşırıqlar dəqiqləşdirilib. Hərbi Hava Qüvvələrinin, Raket və Artilleriya Qoşunlarının təlimə cəlb olunan hissə və bölmələri müvafiq olaraq təyin edilmiş aerodromlara və rayonlara cəmləşdirilib.
Digər qoşun növləri ilə qarşılıqlı fəaliyyət təşkil edilib.
Plana uyğun olaraq təlimin növbəti mərhələlərində xüsusi təyinatlı bölmələr onları dəstəkləyən Hərbi Hava Qüvvələri, eləcə də Raket və Artilleriya Qoşunlarının bölmələri ilə qarşılıqlı əlaqədə bir sıra tapşırıqları icra edəcək.
Qeyd edək ki, təlim çərçivəsində xüsusi təyinatlı bölmələrin müəyyən xüsusi hazırlıqları üzrə ayrıca yoxlamalar keçirilir.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-11/_innews_f341049a655e7b1f5b17f1a57_o.jpg
According to the combat training plan for 2022 approved by the Minister of Defense, exercises of Special Forces military units have started in the territories near the southern borders of the Republic of Azerbaijan.
In accordance with the plan of the exercises conducted under the leadership of the Commander of the Special Forces Lieutenant General Hikmat Mirzayev, military units were put on alert.
After the special forces left the points of permanent deployment and were withdrawn to operational areas, the commanders’ reports were heard and the tasks were clarified. The units and subunits of the Air Force and Rocket and Artillery Troops involved in the exercises were assembled at designated airfields and areas.
Interoperability with other types of troops is organized.
According to the plan, at the next stages of the exercises, units of the Special Forces will fulfill several tasks in cooperation with the units of the Air Force and Rocket and Artillery Troops providing support to them.
It should be noted that as part of the exercises, an inspection of the special training of Special Forces Units is held.