https://innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_01e92f82793d0a3e0b5ef4a87_o.jpg
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev Asiya İnkişaf Bankının Mərkəzi və Qərbi Asiya departamentinin baş direktoru Leah Gutierrezin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüş keçirib.
Görüşdə Asiya İnkişaf Bankı ilə Azərbaycan arasında uzunmüddətli və strateji əməkdaşlığın inkişafı, eləcə də nəqliyyat sektorunda həyata keçirilən iri layihələr ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Həmçinin dəmir yolu, metro və aviasiya sahələrində icra olunan və planlaşdırılan layihələr, əlavə maliyyələşdirmə imkanları, qərarların sürətləndirilməsi mexanizmləri, eləcə də rəqəmsallaşma və dayanıqlı inkişaf istiqamətlərində əməkdaşlığın genişləndirilməsi perspektivləri müzakirə edilib.

https://innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_01e92f82793d0a3e0b5ef4a87_o.jpg
Minister of Digital Development and Transport Rashad Nabiyev held a meeting with a delegation led by Leah Gutierrez, Director General of the Central and West Asia Department of the Asian Development Bank (ADB).
The meeting focused on the development of long-term and strategic cooperation between ADB and Azerbaijan, as well as an exchange of views on major transport projects being implemented in the country.
The sides also discussed ongoing and planned projects in the railway, metro, and aviation sectors, opportunities for additional financing, mechanisms to accelerate decision-making processes, and prospects for expanding cooperation in digitalization and sustainable development.