https://innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_01e92f82793d0a3e0b5ef4a87_o.jpg
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev Asiya İnkişaf Bankının Mərkəzi və Qərbi Asiya departamentinin baş direktoru Leah Gutierrezin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüş keçirib.
Görüşdə Asiya İnkişaf Bankı ilə Azərbaycan arasında uzunmüddətli və strateji əməkdaşlığın inkişafı, eləcə də nəqliyyat sektorunda həyata keçirilən iri layihələr ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Həmçinin dəmir yolu, metro və aviasiya sahələrində icra olunan və planlaşdırılan layihələr, əlavə maliyyələşdirmə imkanları, qərarların sürətləndirilməsi mexanizmləri, eləcə də rəqəmsallaşma və dayanıqlı inkişaf istiqamətlərində əməkdaşlığın genişləndirilməsi perspektivləri müzakirə edilib.

https://innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_01e92f82793d0a3e0b5ef4a87_o.jpg
Министр цифрового развития и транспорта Рашад Набиев провел встречу с делегацией во главе с генеральным директором департамента Центральной и Западной Азии Азиатского банка развития Леа Гутьеррес.
На встрече состоялся обмен мнениями по вопросам развития долгосрочного и стратегического сотрудничества между Азиатским банком развития и Азербайджаном, а также реализации крупных проектов в транспортном секторе.
Также были обсуждены реализуемые и планируемые проекты в сферах железных дорог, метро и авиации, возможности дополнительного финансирования, механизмы ускорения принятия решений, а также перспективы расширения сотрудничества в направлениях цифровизации и устойчивого развития.