https://innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_9c44c6a545a09fdad6bb8c9c4_o.jpg
“Dəniz Mall” ticarət mərkəzində yerləşən “CineMastercard” kinoteatrında musiqi, üslub və təkrarsız enerji ilə dolu bir axşam baş tutdu. Bu möhtəşəm tədbir dünya səhnəsinin əfsanəsi Maykl Cekson haqqında çəkilmiş, böyük maraqla gözlənilən “Maykl” bioqrafik filminin dünya premyerasından 3 gün öncə keçirilən nümayişinə həsr olunmuşdur.
Tədbir əsl genişmiqyaslı dünyəvi hadisəyə çevrildi və hər detal incəliklə düşünülmüşdü. Kinoteatrın foyesi sənətkarın yaradıcılıq dövrlərindən ilhamlanan üslubda tərtib edilmişdi: zərif dekor, işıq effektləri və şou-biznes ab-havası qonaqlara pop musiqisinin kralının dünyasına səyahət hissi yaradırdı.
Qonaqları səmimi və bayram əhval-ruhiyyəsi qarşılayırdı — dadlı təamlar, müxtəlif içkilər və DJ-in musiqi setləri gecənin ritmini müəyyən edir, onu yüngüllük və parlaq təəssürat gözləntiləri ilə doldururdu.
Proqramın kulminasiyası Maykl Ceksonun məşhur hitləri altında təqdim olunan “A1” rəqs qrupunun möhtəşəm çıxışı oldu. Hərəkətlərin dəqiqliyi, ifaçıların xarizması və səhnənin güclü enerjisi tamaşaçılarda əsl emosiyalar yaratdı. Axşamın parlaq və eyni zamanda təsirli finalı isə əfsanəvi sənətkar obrazında çıxış edən gənc rəqqasın virtuoz nömrəsi oldu — bu çıxış tamaşaçıların xüsusi rəğbətini və alqışını qazandı.
“Maykl” filminin premyeradan öncə nümayişi qonaqların yaddaşında uzun müddət qalacaq parlaq mədəni hadisəyə çevrildi — ilham, musiqi və əfsanə ilə dolu bir axşam kimi.
Tədbirin təşkilinə “Dəniz Mall” TM, “7 Gül” gül butiki tərəfindən dekor, “Bakery Street” kulinariyasından furşet və şirniyyatlar, foto və video dəstək — Light in Black kreativ şirkəti, Azərbaycanın ilk orqanik şərab istehsalçısı olan “Meysari” şərabları, “Yogood Baku” təbii və sağlam qida məhsulları, qrim – məşhur stilist Natalya İsmaylova, Red Bull və Coca-Cola dəstək göstəriblər.
Axşam “Maykl” filminin çoxdan gözlənilən nümayişi ilə yekunlaşıb.
“Maykl” filmi sənətkarın yolunu — ailə qrupunun tərkibində səhnəyə ilk addımlarından başlayaraq, dünya miqyasında musiqi və şou-biznes sənayesini dəyişən bir ikonaya çevrilməsinə qədər olan mərhələləri əhatə edir. Filmin rejissoru Antuan Fukua, baş rolu isə Maykl Ceksonun qardaşı oğlu Cafaar Cekson ifa edib ki, bu da ekran əsərinə xüsusi autentiklik və dərinlik qatır. Layihədə həmçinin Kolman Dominqo və Nia Lonq kimi aktyorlar da mühüm obrazları canlandırıblar.
Filmdə yalnız musiqi irsinə deyil, həm də Maykl Ceksonun həyatının pərdəarxası tərəflərinə — onun daxili hisslərinə, yaradıcılıq axtarışlarına və unikal obrazının formalaşmasına təsir edən hadisələrə xüsusi diqqət yetirilir. Tamaşaçıları “Thriller” və “Bad” albomlarından ilhamlanan əfsanəvi səhnə nömrələrinin yenidən canlandırılması, eləcə də sənətkarın həyatından nadir və əvvəllər nümayiş olunmayan məqamlar gözləyir.
Tamaşaçılar “Maykl” filmini “CineMastercard” kinoteatrlar şəbəkəsində orijinal -ingilis dilində, eləcə də rus dilində izləyə biləcəklər. Bundan əlavə, film 4DX və ScreenX formatlarında da təqdim olunur.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_9c44c6a545a09fdad6bb8c9c4_o.jpg
В кинотеатре CineMastercard, расположенном в торговом центре Dəniz Mall, прошёл вечер, наполненный музыкой, стилем и неподражаемой энергией, который стал настоящим праздником в честь показа фильма «Майкл» — долгожданной автобиографической картины о легенде мировой сцены Майкла Джексона, состоявшегося за 3 дня до мировой премьеры.
Мероприятие превратилось в масштабное светское событие, где каждая деталь была продумана до совершенства. Фойе кинотеатра было оформлено в стилистике, вдохновлённой эпохами творчества артиста: изысканный декор, игра света и атмосфера шоу-бизнеса создали ощущение полного погружения в мир короля поп-музыки.
Гостей встречала непринуждённая и праздничная обстановка — изысканные угощения, разнообразные напитки и музыкальные сеты от ДиДжея задавали тон вечеру, наполняя его лёгкостью и ожиданием ярких впечатлений.
Кульминацией программы стало захватывающее выступление танцевальной группы «А1», представившей шоу под культовые хиты Майкла Джексона. Точность движений, харизма артистов и мощная энергетика сцены вызвали бурю эмоций. Ярким и трогательным финальным акцентом стало появление юного танцора, который виртуозно исполнил номер в образе легендарного артиста, получив особенно тёплый отклик и восторг публики.
Предпремьерный показ фильма «Майкл» стал ярким культурным событием, которое ещё долго будет оставаться в памяти гостей, как вечер вдохновения, музыки и легенды.
Поддержку в организации мероприятия оказали: ТЦ «Dəniz mall», декор от цветочного бутика «7 Gül», фуршет и сладости от кулинарии «Bakery Street», фото и видео поддержка — креативная компания Light in Black, вина «Meysari»-первый производитель органических вин в Азербайджане, натуральная и здоровая пища «Yogood Baku», грим – известный стилист Наталья Исмайлова, Red Bull и Coca-Cola.
Завершился вечер долгожданным показом фильма «Майкл».
Фильм «Майкл» раскрывает путь артиста — от первых шагов на сцене в составе семейной группы до статуса мировой иконы, изменившей индустрию музыки и шоу-бизнеса. Режиссёром картины выступил Антуан Фукуа. Главную роль исполнил Джаафар Джексон — племянник самого Майкла Джексона, что придало фильму особую подлинность и глубину. В проекте также приняли участие Колман Доминго и Ниа Лонг, воплотившие ключевых персонажей из жизни артиста.
Особое внимание в фильме уделено не только музыкальному наследию, но и закулисной стороне жизни Майкла Джексона — его внутренним переживаниям, творческим поискам и событиям, повлиявшим на формирование его уникального образа. Зрителей ждут воссозданные культовые выступления, включая эпохальные номера, вдохновлённые альбомами Thriller и Bad, а также редкие и ранее не показанные моменты из жизни артиста.
Зрители смогут насладиться фильмом «Майкл» в сети кинотеатров CineMastercard на языке оригинала — английском, а также в русскоязычной версии. Кроме того, фильм будет представлен в форматах 4DX и ScreenX.