https://innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_a5750f6b7046b69d7ac0fa706_o.jpg
24 aprel tarixində VTB (Azərbaycan)-ın əməkdaşları genişmiqyaslı yaşıllaşdırma aksiyasına qoşularaq, Müşfiqabad qəsəbəsində 50 hektardan çox ərazidə ağac əkini həyata keçirdilər. Ölkənin maliyyə şirkətlərin və assosiasiyaların dəstəyi ilə ərazidə damla-suvarma sistemi qurulub.
Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü il dönümünə həsr olunan aksiya çərçivəsində bir milyon ağacın əkilməsi nəzərdə tutulub. Layihə Azərbaycan Respublikasının Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi, Mərkəzi Bank və digər aparıcı maliyyə assosiasiyalarının iştirakı ilə reallaşdırılır.
Əməkdaşlıq 13 mart 2023-cü il tarixli “Anlaşma Memorandumu” əsasında təşkil olunub və VTB (Azərbaycan) onun icrasında fəal iştirak edərək ölkəmizdə ekologiyanın yaxşılaşdırılmasına və davamlı inkişafın təmin edilməsinə töhfə verir.

https://innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_a5750f6b7046b69d7ac0fa706_o.jpg
24 апреля сотрудники ВТБ (Азербайджан) приняли участие в крупной экологической инициативе, высадив деревья на территории свыше 50 гектаров в поселке Мушвигабад. Этот участок станет частью нового лесного массива, для которого банк совместно с другими финансовыми структурами страны обеспечил установку системы капельного орошения, позволяющей эффективно ухаживать за молодыми деревьями.
Мероприятие проводится в рамках десятилетней программы по высадке 1 миллиона деревьев, посвященной 100-летию со дня рождения Гейдара Алиева. Проект реализуется при поддержке Министерства экологии и природных ресурсов Азербайджана, Центрального банка и ведущих финансовых ассоциаций.
Соглашение о сотрудничестве было подписано 13 марта 2023 года, и ВТБ (Азербайджан) активно участвует в его выполнении, внося вклад в улучшение экологической ситуации и устойчивое развитие региона.