https://innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_93bce2a2e658e2d72cbdc204f_o.jpg
Kimya-biologiya təmayüllü Respublika liseyinin şagirdləri Bakı Dövlət Universitetini (BDU) ziyarət ediblər.
Ziyarət çərçivəsində şagirdlər Universitetin müxtəlif bölmələri, Heydər Əliyev, Təkamül və Faydalı qazıntılar muzeyləri ilə yaxından tanış olublar. Sonra şagirdlər BDU-nun Sənaye kimyası elmi-tədqiqat laboratoriyasının fəaliyyət istiqamətləri barədə məlumatlandırılıblar.
Şagirdlərə BDU-nun yaranma tarixi, elmi, tədris və sosial fəaliyyəti, beynəlxalq uğurları, ixtisasları, tanınmış məzunları, tələbə təşkilatları haqqında da məlumat verilib.

https://innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_93bce2a2e658e2d72cbdc204f_o.jpg
Students of the Republican Chemistry-Biology Lyceum visited Baku State University (BSU) to learn more about the university’s academic and research environment.
During the visit, the students explored various departments, as well as the Heydar Aliyev Museum, the Evolution Museum, and the Museum of Mineral Resources. They were also introduced to the activities of BSU’s Industrial Chemistry Laboratory.
The guests received detailed information about the university’s history, academic and scientific work, social life, international achievements, academic programs, notable alumni, and student organizations.