https://innews.az/uploads/news/2022-11/_innews_44294cf542f383339908b9f30_o.jpg
Müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov və nazirliyin digər rəhbər heyəti tank və komando hərbi hissələrində keçirilən təlimləri izləyib.
Komanda idarəetmə məntəqələrinə baş çəkən müdafiə naziri "Tank ovçuluğu" təlimini və komandoların hazırlıq məşğələsini izlədikdən sonra komandir heyətinin məruzələrini dinləyib.
Məruzə olunub ki, təlim prosesində şərti düşmənin zirehli texnikasının pusquya və xəndəklərə salınmaqla yaxın məsafədən sıradan çıxarılması, eləcə də komandoların yaşayış məntəqələrində döyüş tapşırıqlarının icrası məşq etdirilir.
Təlimin planına uyğun olaraq tank bölmələri tərəfindən zirehli texnikanın atəşlə irəliləmə üsulları da yerinə yetirilir.
Komandoların və tank bölmələrinin fəaliyyətini yüksək qiymətləndirən general-polkovnik Z.Həsənov Vətən müharibəsində qazanılan təcrübədən istifadə olunmaqla döyüş hazırlığının intensivliyinin və effektivliyinin daha da artırılması barədə aidiyyəti üzrə əlavə tapşırıqlar verib.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-11/_innews_44294cf542f383339908b9f30_o.jpg
The Minister of Defense, Colonel General Zakir Hasanov, and the leadership of the Ministry watched the exercises conducted in tank and commando military units.
Having visited the command and control posts, the Defense Minister watched the Tank hunting exercises and commando training sessions, as well as heard the command staff’s reports.
It was reported that the disabling of an imaginary enemy’s armored vehicles at close range by ambushes and trenches, as well as the fulfillment of combat tasks in human settlements by commandos are being worked out in the course of the exercises.
In accordance with the plan of the exercises, tank units also carried out methods of advancing armored vehicles by fire.
Highly appreciating the activities of the commandos and tank units, Colonel General Z.Hasanov gave additional instructions to further increase the intensity and effectiveness of combat training using the experience gained in the Patriotic War.