https://innews.az/uploads/news/2022-11/_innews_44294cf542f383339908b9f30_o.jpg
Müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov və nazirliyin digər rəhbər heyəti tank və komando hərbi hissələrində keçirilən təlimləri izləyib.
Komanda idarəetmə məntəqələrinə baş çəkən müdafiə naziri "Tank ovçuluğu" təlimini və komandoların hazırlıq məşğələsini izlədikdən sonra komandir heyətinin məruzələrini dinləyib.
Məruzə olunub ki, təlim prosesində şərti düşmənin zirehli texnikasının pusquya və xəndəklərə salınmaqla yaxın məsafədən sıradan çıxarılması, eləcə də komandoların yaşayış məntəqələrində döyüş tapşırıqlarının icrası məşq etdirilir.
Təlimin planına uyğun olaraq tank bölmələri tərəfindən zirehli texnikanın atəşlə irəliləmə üsulları da yerinə yetirilir.
Komandoların və tank bölmələrinin fəaliyyətini yüksək qiymətləndirən general-polkovnik Z.Həsənov Vətən müharibəsində qazanılan təcrübədən istifadə olunmaqla döyüş hazırlığının intensivliyinin və effektivliyinin daha da artırılması barədə aidiyyəti üzrə əlavə tapşırıqlar verib.

https://innews.az/uploads/news/2022-11/_innews_44294cf542f383339908b9f30_o.jpg
Министр обороны генерал-полковник Закир Гасанов и руководящий состав министерства понаблюдали за учениями танковых частей и воинских частей коммандос.
Министр обороны посетил пункты командного управления, где после просмотра учений «Охота за танками» и подготовительных упражнений коммандос, были заслушаны доклады командного состава.
Было доложено, что в процессе учений отрабатывается выведение из строя бронетехники условного противника с близкого расстояния путем устройства засад и окопов, а также выполнение бойцами коммандос боевых задач в населенных пунктах.
В соответствии с планом учений, танковые подразделения выполнили также приемы продвижения бронетехники с ведением огня.
Высоко оценив действия коммандос и танковых подразделений, генерал-полковник З.Гасанов дал дополнительные поручения по дальнейшему повышению интенсивности и эффективности боевой подготовки с учетом опыта, обретенного в Отечественной войне.