https://innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_83cd28db31cf8e6713ac163c9_o.jpg
“Best Managed Companies Azerbaijan 2026” müsabiqəsinin Münsiflər Heyətinin qiymətləndirmə sessiyası başa çatıb. Sessiya çərçivəsində Deloitte və PAŞA Bank təmsilçiləri namizəd şirkətləri Münsiflər Heyətinə təqdim ediblər. Təqdimatlar zamanı iştirakçı şirkətlərin idarəetmə yanaşmaları, strateji baxışları və ümumi biznes fəaliyyətləri ətraflı müzakirə olunub.
Qiymətləndirmə prosesi proqramın dörd əsas meyarı - strategiya, əməliyyatlar, innovasiya və korporativ mədəniyyət üzrə aparılıb. Münsiflər Heyəti namizədləri bu istiqamətlər üzrə hərtərəfli nəzərdən keçirib.
Qeyd edək ki, “Best Managed Companies Azerbaijan” proqramının məqsədi ölkənin qabaqcıl şirkətlərini müəyyənləşdirmək və onların dayanıqlı inkişafını dəstəkləməkdir.
“Best Managed Companies Azerbaijan 2026” müsabiqəsinin sponsorları PAŞA Bank və Deloitte Private, tərəfdaşları isə Azərbaycan Biznesinin İnkişafı Fondu, AmCham Azerbaijan, ADA Universiteti və İctimai Televiziyadır.
Bu beynəlxalq müsabiqə Azərbaycanda 2021-ci ildən keçirilir. İndiyədək 50-yə yaxın şirkət iştirak edib, 10-dan çox şirkət isə “Best Managed Companies Azerbaijan” tituluna layiq görülüb. Qaliblər sırasında Araz Supermarketlər şəbəkəsi, AVRORA Qrup, Azerconnect Group, Bridge Group of Companies, Embawood, NORM Sement (iki dəfə qalib), SƏBA, OBA Market, Veysəloğlu Şirkətlər Qrupu (iki il ardıcıl qalib), METAK (dörd il ardıcıl qalib və Qızıl Mükafat laureatı) və Azərsun Holdinq yer alır.

https://innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_83cd28db31cf8e6713ac163c9_o.jpg
The jury assessment session of the “Best Managed Companies Azerbaijan 2026” program has been completed. Within the session, representatives of Deloitte and PASHA Bank presented the nominated companies to the Jury Panel. During the presentations, the participants’ management approaches, strategic vision, and overall business performance were thoroughly discussed.
The evaluation process was conducted based on the program’s four key criteria — strategy, operations, innovation, and corporate culture. The Jury Panel comprehensively reviewed the candidates across these areas.
It should be noted that the “Best Managed Companies Azerbaijan” program aims to identify leading companies in the country and support their sustainable development.
The sponsors of the “Best Managed Companies Azerbaijan 2026” program are PASHA Bank and Deloitte Private, while its partners include the Entrepreneurship Development Fund of Azerbaijan, AmCham Azerbaijan, ADA University, and Public Television.
This international program has been held in Azerbaijan since 2021. To date, nearly 50 companies have participated, with more than 10 companies awarded the “Best Managed Companies Azerbaijan” title. Winners include Araz Supermarkets, AVRORA Group, Azerconnect Group, Bridge Group of Companies, Embawood, NORM Cement (two-time winner), SƏBA, OBA Market, Veyseloglu Group of Companies (two consecutive wins), METAK (four-time winner and Gold Award laureate), and Azersun Holding.