https://innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_c52873921213f4ea424cfc365_o.jpg
Yelo Bank üçün innovasiya hər şeydən əvvəl sadəlik deməkdir. Müasir bankçılıq həllərini müştəriləri üçün daha əlçatan və sürətli etməyə çalışan Bank, daxili proseslərin robotlaşdırılması (RPA) istiqamətində addımlarını sürətlə davam etdirir.
Bu layihənin ilk uğurlu nəticəsi kimi, biznes hesablarının Dövlət Vergi Xidməti (DVX) portalında qeydiyyatı prosesi tamamilə rəqəmsal köməkçilərə (robotlara) həvalə olunub. Əvvəllər bir əməkdaş tərəfindən mexaniki şəkildə bir neçə dəqiqəyə icra olunan bu proses, artıq robotlar vasitəsilə cəmi 2 saniyəyə tamamlanır. Bu yenilik həm insan faktoru ilə bağlı riskləri aradan qaldırır, həm də müştərilərin bankda gözləmə müddətini minimuma endirir. Rutin tapşırıqlar avtomatlaşdıqca, əməkdaşlar bütün diqqətini müştərilər üçün daha faydalı və yaradıcı ideyalar üzərində cəmləyə bilirlər.
Bankın strateji tərəfdaşı olan "Linktera" şirkəti ilə keçirilən növbəti işgüzar görüşdə də məhz bu uğurlu nəticələr və gələcək hədəflər müzakirə edilib. Yelo Bank il ərzində daha çox biznes prosesini robotlaşdırılmış sistemlərə keçirməyi və rəqəmsal transformasiyanı bankın bütün sahələrində prioritet istiqamət kimi saxlamağı planlaşdırır.
Yelo Bank müasir texnoloji həlləri tətbiq etməklə həm daxili prosesləri sadələşdirməyi, həm də müştərilərinə hər addımda daha çevik və parlaq xidmət təqdim etməyi hədəfləyir.
Sərfəli şərtlərlə tecili kredit əldə etmək istəyirsiniz? O zaman 981 nömrəsinə zəng edin və ya Facebook, Instagram , Whatsapp və yelo.az hesablarımızı ziyarət edin.

https://innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_c52873921213f4ea424cfc365_o.jpg
Для Yelo Bank инновации — это прежде всего простота. Стремясь сделать банковские решения максимально доступными и быстрыми, банк активно внедряет роботизацию внутренних процессов (RPA). Первым успешным кейсом стала полная автоматизация регистрации бизнес-счетов на портале Государственной налоговой службы (ГНС). Процесс, который раньше выполнялся сотрудником вручную и занимал около 2 минут, теперь завершает робот всего за 2 секунды. Это нововведение не только исключает риски, связанные с человеческим фактором, но и значительно сокращает время ожидания клиентов.
С внедрением роботизации рутинных задач сотрудники банка получают возможность сосредоточиться на более важных и креативных инициативах, ориентированных на потребности клиентов. Эти успехи, а также планы на будущее, обсуждались на очередной деловой встрече с стратегическим партнером банка — компанией Linktera.
В течение года Yelo Bank планирует автоматизировать еще больше бизнес-процессов, продолжая цифровую трансформацию как приоритет на всех уровнях своей деятельности. Внедряя современные технологии, банк стремится улучшить внутренние процессы и предоставить клиентам более гибкий и современный сервис на каждом этапе их взаимодействия с банком.
Нужен выгодный и быстрый кредит? Тогда позвоните по номеру 981 или напишите в наши аккаунты Facebook, Instagram, Whatsapp или yelo.az