https://innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_f3408da95f5dbaf39395705bf_o.jpg
Formula 1 Qatar Airways Azərbaycan Qran Prisinin 10 illik yubileyinə təsadüf edən 2026-cı il yarış həftəsonu bu dəfə öncəki illərdən daha möhtəşəm və fərqli atmosfer vəd edir. Yubiley proqramının əsas hadisələrindən biri isə dünya şöhrətli ifaçı Katy Perry-nin Bakıda səhnə alması olacaq. Qlobal musiqi səhnəsinin ən parlaq və nüfuzlu simalarından biri olan sənətçi 25 sentyabr tarixində keçiriləcək xüsusi gecədə minlərlə Formula 1 azarkeşinə unudulmaz şou təqdim edəcək.
Katy Perry beynəlxalq musiqi dünyasının ən uğurlu ifaçılarından biridir. Sənətçinin mahnıları ümumilikdə 115 milyarddan çox dinlənmə toplayıb, albom satışları isə 70 milyonu ötüb. “Firework”, “Roar” və “Dark Horse” kimi qlobal hitləri ilə yeddi “Diamond” sertifikatı qazanan müğənni rekordlar qıran dünya turları və möhtəşəm səhnə performansları ilə tanınır.
Daha əvvəl məlumat verildiyi kimi, yarış həftəsonunun konsert proqramında dünya şöhrətli DJ və prodüser Calvin Harris də çıxış edəcək. İndi isə bu möhtəşəm siyahıya qlobal səhnənin ən tanınmış ifaçılarından biri - Katy Perry qoşulur. Beləliklə, Formula 1 Qatar Airways Azərbaycan Qran Prisinin 10 illik yubileyi yalnız tras üzərindəki həyəcanla deyil, həm də Bakıda keçiriləcək möhtəşəm musiqi proqramı ilə yadda qalacaq. Katy Perry-nin çıxışı isə yarış həftəsonuna minlərlə azarkeş üçün unudulmaz atmosfer, emosiyalar və festival ruhu qatacaq.
Yarış həftəsonuna 4 günlük bilet sahibləri yüksək sürətli trek yarışlarını və möhtəşəm konsert proqramlarını izləmək üçün eksklüziv imkan qazanacaq.
Biletlərinizi rəsmi www.bakucitycircuit.com veb səhifəsindən və ya Baku City Circuit mobil tətbiqindən əldə edə bilərsiniz.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_f3408da95f5dbaf39395705bf_o.jpg
The Formula 1 Qatar Airways Azerbaijan Grand Prix 2026 race weekend, marking its 10th anniversary, promises an even more spectacular and distinctive atmosphere than ever before. One of the highlights of the landmark program will be a live performance by global superstar Katy Perry in Baku. As one of the most influential and dynamic figures in the global music scene, the artist will deliver an unforgettable show for thousands of Formula 1 fans during a special evening on September 25.
Katy Perry is one of the most successful artists in the world. Her songs have amassed over 115 billion streams globally, while her album sales have surpassed 70 million copies. With global hits such as Firework, Roar, and Dark Horse, she has earned seven Diamond certifications and is renowned for her record-breaking world tours and spectacular stage performances.
As previously announced, the race weekend concert lineup will also feature world-renowned DJ and producer Calvin Harris. Now, one of the most recognizable names on the global stage-Katy Perry-joins this impressive lineup. The 10th anniversary of the Formula 1 Qatar Airways Azerbaijan Grand Prix will be remembered not only for the on-track excitement but also for an extraordinary music program in Baku. Katy Perry’s performance will bring unforgettable atmosphere, emotion, and a true festival spirit to thousands of fans throughout the race weekend.
Secure your place now for the ultimate race weekend! 4-day tickets provide the complete experience, including every day of high-octane track action and exclusive access to the nightly headline concerts.
Fans can purchase tickets and explore grandstand options or VIP packages via the official website, www.bakucitycircuit.com, or through the Baku City Circuit mobile app.
Stay up to speed with the latest news by following Baku City Circuit on social media at @BCC on Instagram, Facebook, and X.