https://innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_f3408da95f5dbaf39395705bf_o.jpg
Formula 1 Qatar Airways Azərbaycan Qran Prisinin 10 illik yubileyinə təsadüf edən 2026-cı il yarış həftəsonu bu dəfə öncəki illərdən daha möhtəşəm və fərqli atmosfer vəd edir. Yubiley proqramının əsas hadisələrindən biri isə dünya şöhrətli ifaçı Katy Perry-nin Bakıda səhnə alması olacaq. Qlobal musiqi səhnəsinin ən parlaq və nüfuzlu simalarından biri olan sənətçi 25 sentyabr tarixində keçiriləcək xüsusi gecədə minlərlə Formula 1 azarkeşinə unudulmaz şou təqdim edəcək.
Katy Perry beynəlxalq musiqi dünyasının ən uğurlu ifaçılarından biridir. Sənətçinin mahnıları ümumilikdə 115 milyarddan çox dinlənmə toplayıb, albom satışları isə 70 milyonu ötüb. “Firework”, “Roar” və “Dark Horse” kimi qlobal hitləri ilə yeddi “Diamond” sertifikatı qazanan müğənni rekordlar qıran dünya turları və möhtəşəm səhnə performansları ilə tanınır.
Daha əvvəl məlumat verildiyi kimi, yarış həftəsonunun konsert proqramında dünya şöhrətli DJ və prodüser Calvin Harris də çıxış edəcək. İndi isə bu möhtəşəm siyahıya qlobal səhnənin ən tanınmış ifaçılarından biri - Katy Perry qoşulur. Beləliklə, Formula 1 Qatar Airways Azərbaycan Qran Prisinin 10 illik yubileyi yalnız tras üzərindəki həyəcanla deyil, həm də Bakıda keçiriləcək möhtəşəm musiqi proqramı ilə yadda qalacaq. Katy Perry-nin çıxışı isə yarış həftəsonuna minlərlə azarkeş üçün unudulmaz atmosfer, emosiyalar və festival ruhu qatacaq.
Yarış həftəsonuna 4 günlük bilet sahibləri yüksək sürətli trek yarışlarını və möhtəşəm konsert proqramlarını izləmək üçün eksklüziv imkan qazanacaq.
Biletlərinizi rəsmi www.bakucitycircuit.com veb səhifəsindən və ya Baku City Circuit mobil tətbiqindən əldə edə bilərsiniz.

https://innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_f3408da95f5dbaf39395705bf_o.jpg
Гоночный уик-энд Гран-при Формулы-1 Qatar Airways Азербайджана 2026 года, знаменующий десятилетний юбилей гонки, обещает создать еще более зрелищную и неповторимую атмосферу, чем когда-либо прежде. Одним из ключевых моментов этой знаковой программы станет живое выступление мировой суперзвезды Кэти Перри в Баку. Являясь одной из самых влиятельных и динамичных фигур на мировой музыкальной сцене, артистка представит незабываемое шоу для тысяч болельщиков Формулы-1 в течение особенного вечера 25 сентября.
Кэти Перри является одной из самых успешных исполнительниц в мире. Ее песни набрали более 115 миллиардов прослушиваний по всему миру, а продажи альбомов превысили 70 миллионов копий. Благодаря таким мировым хитам, как «Firework», «Roar» и «Dark Horse», она была удостоена семи «бриллиантовых» наград и получила признание за свои рекордные мировые турне и захватывающие сценические выступления.
Как было объявлено ранее, в концертную программу гоночного уик-энда также войдет всемирно известный диджей и продюсер Кельвин Харрис. Теперь к этому впечатляющему составу присоединяется одно из самых узнаваемых имен мировой сцены — Кэти Перри. 10-летний юбилей Гран-при Формулы-1 Qatar Airways Азербайджана запомнится не только азартом на трассе, но и экстраординарной музыкальной программой в Баку. Выступление Кэти Перри подарит тысячам болельщиков незабываемую атмосферу, эмоции и настоящий дух фестиваля на протяжении всего гоночного уик-энда.
Займите свое место на главном событии года! 4-дневные билеты предоставляют полный спектр впечатлений, включая доступ ко всей гоночной программе и эксклюзивную возможность посещения грандиозных вечерних концертов.
Приобрести билеты, выбрать трибуну или ознакомиться с VIP-пакетами можно на официальном сайте www.bakucitycircuit.com, а также через мобильное приложение Baku City Circuit.