https://innews.az/uploads/news/2022-11/_innews_81e6b57d9b1b4cbdb9c162ce6_o.jpg
4 noyabr 2022-ci il tarixində Bakıda Füzuli şəhərində Kurmanqazı adında Uşaq Yaradıcılığının İnkişafı Mərkəzinin tikintisi ilə bağlı Yol Xəritəsinin imzalanması mərasimi keçirilib.
Tədbirdə Qazaxıstan Səfiri Serjan Abdıkarimov, Azərbaycan Respublikasının Prezidentinin Qarabağ üzrə Xüsusi Nümayəndəsi Emin Hüseynov, layihənin rəhbəri – «BI-Industrial» şirkətinin filialının direktoru Daulet Janabilov və Azərbaycanın dövlət orqanlarını təmsil edən digər rəsmi şəxslər iştirak ediblər.
Baş tutan danışıqlar zamanı tərəflər bu cür önəmli humanitar layihənin vaxtında və koordinasiyalı şəkildə həyata keçirilməsi məqsədilə təşkilatı və texniki məsələləri müzakirə ediblər.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-11/_innews_81e6b57d9b1b4cbdb9c162ce6_o.jpg
4 ноября 2022 года в Баку состоялась церемония подписания Дорожной карты по строительству Центра детского творчества имени Курмангазы в городе Физули.
В мероприятии приняли участие Посол Казахстана Сержан Абдыкаримов, Специальный представитель Президента Азербайджанской Республики по Карабаху Эмин Гусейнов, руководитель проекта – директор филиала компании «BI-Industrial» Даулет Жанабилов и другие официальные лица, представляющие государственные органы Азербайджана.
В ходе состоявшихся переговоров стороны обсудили организационные и технические вопросы в целях своевременной и скоординированной реализации этого важного гуманитарного проекта.