https://innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_650a7166dc30b57ff0cd35dde_o.jpg
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev Almaniyada Monqolustanın yol və nəqliyyat naziri Borxu Delgersaixan ilə görüş keçirib.
Görüşdə ölkələrimiz arasında nəqliyyat sahəsində əməkdaşlığın genişləndirilməsi, xüsusilə avtomobil və hava daşımaları üzrə mövcud imkanların artırılması məsələləri müzakirə olunub.
“Azərbaycan Respublikası Hökuməti və Monqolustan Hökuməti arasında hava əlaqəsi haqqında Saziş” imzalanıb. Bu sənəd iqtisadi və mədəni əlaqələrin inkişafına töhfə verəcək, aviaşirkətlər arasında səmərəli əməkdaşlıq üçün əlverişli şərait yaradacaq və uçuşların həyata keçirilməsi üçün möhkəm müqavilə – hüquqi baza formalaşdıracaq.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_650a7166dc30b57ff0cd35dde_o.jpg
Minister of Digital Development and Transport Rashad Nabiyev met with Borkhuu Delgersaikhan, Mongolia’s Minister of Roads and Transport, in Germany.
The meeting focused on expanding cooperation between the two countries in the transport sector, particularly in enhancing existing opportunities in road and air transport.
During the meeting, the “Agreement between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of Mongolia on Air Services” was signed. The document is expected to contribute to the development of economic and cultural ties, create favorable conditions for effective cooperation between airlines, and establish a solid contractual and legal framework for the operation of air services.