https://innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_1f1dfe3011a2c611012a45795_o.jpg
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev Almaniyada BMT Baş katibinin yol təhlükəsizliyi üzrə xüsusi nümayəndəsi Jan Todt ilə görüş keçirib.
Görüşdə Azərbaycan ilə BMT arasında mövcud strateji tərəfdaşlıq və onun inkişaf dinamikası, eləcə də dayanıqlı inkişaf, innovasiya və inklüziv şəhərsalma istiqamətində əməkdaşlıq məsələləri müzakirə edilib.
Eyni zamanda Azərbaycanda yol təhlükəsizliyi, şəhər mobilliyi və nəqliyyat infrastrukturunun inkişafı, şəhər nəqliyyatının modernləşdirilməsi, rəqəmsallaşma, ictimai nəqliyyatın genişləndirilməsi və mikromobillik həllərinin təşviqi istiqamətində görülən işlər barədə məlumat verilib.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_1f1dfe3011a2c611012a45795_o.jpg
Министр цифрового развития и транспорта Рашад Набиев встретился в Германии со специальным посланником генерального секретаря ООН по безопасности дорожного движения Жаном Тодтом.
На встрече обсуждалось существующее стратегическое партнерство между Азербайджаном и ООН и динамика его развития, а также сотрудничество в направлении устойчивого развития, инноваций и инклюзивного градостроительства.
Также была представлена информация о работе, проводимой в Азербайджане по повышению безопасности дорожного движения, улучшению городской мобильности и развитию транспортной инфраструктуры, модернизации городского транспорта, цифровизации, расширению общественного транспорта и продвижению решений по микромобильности.