https://innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_1f1dfe3011a2c611012a45795_o.jpg
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev Almaniyada BMT Baş katibinin yol təhlükəsizliyi üzrə xüsusi nümayəndəsi Jan Todt ilə görüş keçirib.
Görüşdə Azərbaycan ilə BMT arasında mövcud strateji tərəfdaşlıq və onun inkişaf dinamikası, eləcə də dayanıqlı inkişaf, innovasiya və inklüziv şəhərsalma istiqamətində əməkdaşlıq məsələləri müzakirə edilib.
Eyni zamanda Azərbaycanda yol təhlükəsizliyi, şəhər mobilliyi və nəqliyyat infrastrukturunun inkişafı, şəhər nəqliyyatının modernləşdirilməsi, rəqəmsallaşma, ictimai nəqliyyatın genişləndirilməsi və mikromobillik həllərinin təşviqi istiqamətində görülən işlər barədə məlumat verilib.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_1f1dfe3011a2c611012a45795_o.jpg
Minister of Digital Development and Transport Rashad Nabiyev met with Jean Todt, the United Nations Secretary-General’s Special Envoy for Road Safety, in Germany.
The meeting focused on the existing strategic partnership between Azerbaijan and the United Nations and its development dynamics, as well as cooperation in the areas of sustainable development, innovation, and inclusive urban planning.
At the same time, information was provided on the work carried out in Azerbaijan in the areas of road safety, urban mobility, and transport infrastructure development, the modernization of urban transport, digitalization, the expansion of public transport, and the promotion of micromobility solutions.