Nazir Rəşad Nəbiyev Dünya Bankı Qrupunun nəqliyyat və logistika üzrə direktoru ilə görüşüb
Nazir Rəşad Nəbiyev Dünya Bankı Qrupunun nəqliyyat və logistika üzrə direktoru ilə görüşüb Nazir Rəşad Nəbiyev Dünya Bankı Qrupunun nəqliyyat və logistika üzrə direktoru ilə görüşüb
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev Beynəlxalq Nəqliyyat Forumunun Sammiti çərçivəsində Dünya Bankı Qrupunun nəqliyyat və logistika üzrə direktoru Bertrand de la Borde ilə görüş keçirib.
Görüşdə nəqliyyat sistemlərinin uzunmüddətli dayanıqlığı və gələcək tələblərə uyğun inkişafı üçün investisiya yanaşmaları müzakirə edilib.
Beynəlxalq maliyyə institutları ilə tərəfdaşlığın rəqəmsal infrastrukturun genişləndirilməsi və iqtisadi dayanıqlığın gücləndirilməsi baxımından əhəmiyyəti qeyd edilib.
Eyni zamanda Bakı Beynəlxalq Dəniz Limanı, Orta Dəhlizin inkişafı və ölkəmizin tranzit-logistika potensialının artırılması istiqamətində görülən işlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

Minister Rashad Nabiyev meets World Bank Group’s Director for Transport and Logistics
Minister Rashad Nabiyev meets World Bank Group’s Director for Transport and Logistics Minister Rashad Nabiyev meets World Bank Group’s Director for Transport and Logistics
Minister of Digital Development and Transport Rashad Nabiyev met with Bertrand de la Borde, Director for Transport and Logistics at the World Bank Group, on the sidelines of the International Transport Forum Summit.
During the meeting, investment approaches aimed at ensuring the long-term resilience of transport systems and their alignment with future demands were discussed.
The importance of partnerships with international financial institutions in expanding digital infrastructure and strengthening economic resilience was highlighted.
At the same time, views were exchanged on efforts to develop the Baku International Sea Port, the Middle Corridor, and to enhance the country’s transit and logistics potential.