Nazir Rəşad Nəbiyev Dünya Bankı Qrupunun nəqliyyat və logistika üzrə direktoru ilə görüşüb
Nazir Rəşad Nəbiyev Dünya Bankı Qrupunun nəqliyyat və logistika üzrə direktoru ilə görüşüb Nazir Rəşad Nəbiyev Dünya Bankı Qrupunun nəqliyyat və logistika üzrə direktoru ilə görüşüb
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev Beynəlxalq Nəqliyyat Forumunun Sammiti çərçivəsində Dünya Bankı Qrupunun nəqliyyat və logistika üzrə direktoru Bertrand de la Borde ilə görüş keçirib.
Görüşdə nəqliyyat sistemlərinin uzunmüddətli dayanıqlığı və gələcək tələblərə uyğun inkişafı üçün investisiya yanaşmaları müzakirə edilib.
Beynəlxalq maliyyə institutları ilə tərəfdaşlığın rəqəmsal infrastrukturun genişləndirilməsi və iqtisadi dayanıqlığın gücləndirilməsi baxımından əhəmiyyəti qeyd edilib.
Eyni zamanda Bakı Beynəlxalq Dəniz Limanı, Orta Dəhlizin inkişafı və ölkəmizin tranzit-logistika potensialının artırılması istiqamətində görülən işlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

Министр Рашад Набиев встретился с директором Группы Всемирного банка по транспорту и логистике
Министр Рашад Набиев встретился с директором Группы Всемирного банка по транспорту и логистике Министр Рашад Набиев встретился с директором Группы Всемирного банка по транспорту и логистике
Министр цифрового развития и транспорта Рашад Набиев в рамках саммита Международного транспортного форума провел встречу с директором Группы Всемирного банка по транспорту и логистике Бертраном де ла Бордом.
На встрече были обсуждены инвестиционные подходы, направленные на долгосрочную устойчивость транспортных систем и их развитие с учетом будущих потребностей.
Также была подчеркнута важность партнерства с международными финансовыми институтами для расширения цифровой инфраструктуры и укрепления экономической устойчивости.
В то же время состоялся обмен мнениями по вопросам, связанным с Бакинским международным морским портом, развитием Среднего коридора и повышением транзитно-логистического потенциала Азербайджана.