https://innews.az/uploads/news/2026-05/_innews_8ee7bb32f657734a6e5a95047_o.jpg
- “Mastercard” ticarətin gələcəyinə qlobal təsirinə görə TIME jurnalının 2026-cı ilin ən nüfuzlu şirkətləri siyahısına daxil edilib.
- “Mastercard” TIME jurnalının 2026-cı ildə qlobal maliyyə sektorunda 10 ən nüfuzlu şirkət siyahısında yer alıb.
“Mastercard”, dünya miqyasında müstəsna təsirə malik 100 şirkətin yer aldığı TIME jurnalının 2026-cı ilin ən nüfuzlu şirkətləri siyahısına daxil edilib.
Bundan əlavə, sektorlar üzrə icmalında TIME jurnalı “Mastercard”ı 2026-cı ildə qlobal maliyyə sektorunda 10 ən nüfuzlu şirkətdən biri kimi qeyd edib. Bu siyahıda yeni standartlar müəyyən edən və sənayenin gələcəyini formalaşdıran təşkilatları yer alıb.
Bu tanınma “Mastercard”ın yeni nəsil ticarətin inkişafındakı rolunu əks etdirir. Bu nailiyyət xüsusilə də istehlakçılar və biznes subyektlərinin adından süni intellekt əsaslı agentlər tərəfindən təhlükəsiz ödənişləri təmin etmək üçün nəzərdə tutulmuş “Agent Pay” funksiyası üzərində aparılan iş sayəsində əldə olunub.
TIME jurnalı “Mastercard”ın süni intellekt əsaslı əməliyyatların etibarlılığını və təhlükəsizliyini təmin etmək səylərini qeyd edib, həmçinin ticarətin daha ağıllı və gündəlik həyatın tələblərinə getdikcə daha çox inteqrasiya olunduğu bir dövrdə süni intellekt əsaslı agentlərin əməliyyat həyata keçirməzdən əvvəl yoxlanması prosedurlarının tətbiqinin təmin edilməsini vurğulayıb.
Ticarət inkişaf etdikcə, “Mastercard” insanların və biznes subyektlərinin inamla əməliyyatlar həyata keçirməsini təmin edən etibarlı, qarşılıqlı əlaqəli infrastrukturun qurulmasına diqqət yetirməyə davam edir. Tokenizasiya, autentifikasiya və real vaxt rejimində fırıldaçılığın qarşısının alınması kimi texnologiyalar vasitəsilə “Mastercard” ticarətin yeni formalarının etibar üzərində qurulmasını təmin edir.
“Mastercard” müasir rəqəmsal iqtisadiyyatın inkişafını dəstəkləmək üçün Azərbaycandakı tərəfdaşlarla sıx əməkdaşlığını davam etdirir - ticarətin yeni, daha ağıllı formalarının istehlakçılar və biznes subyektləri üçün əlçatan, təhlükəsiz və etibarlı olmasını təmin edir.

MASTERCARD ВОШЛИ В СПИСОК TIME100 MOST INFLUENTIAL COMPANIES 2026 MASTERCARD ВОШЛИ В СПИСОК TIME100 MOST INFLUENTIAL COMPANIES 2026
- Mastercard вошли в список TIME100 Most Influential Companies 2026, что подтверждает глобальное влияние компании на будущее коммерции
- TIME также включил Mastercard в число 10 самых влиятельных компаний мирового финансового сектора в 2026 году
Mastercard вошли в список TIME100 Most Influential Companies 2026, составленный журналом TIME. В ежегодный список включаются 100 компаний, оказывающих значительное влияние на развитие мира.
Кроме того, в рамках отраслевого обзора TIME включил Mastercard в число 10 самых влиятельных компаний мирового финансового сектора в 2026 году, отметив организации, которые задают новые стандарты и формируют будущее индустрии.
Это признание отражает роль Mastercard в развитии нового поколения коммерции — в частности, благодаря работе компании над Agent Pay, решением, предназначенным для безопасного осуществления платежей AI-агентами от имени потребителей и бизнеса.
В своем профиле TIME отметил усилия Mastercard по обеспечению доверия и безопасности AI-транзакций, включая возможность верификации AI-агентов до совершения платежей — по мере того как коммерция становится более интеллектуальной и все глубже интегрируется в повседневный пользовательский опыт.
По мере развития коммерции Mastercard продолжает фокусироваться на создании надежной и совместимой инфраструктуры, которая позволяет людям и бизнесу совершать транзакции с уверенностью. Благодаря таким технологиям, как токенизация, аутентификация и предотвращение мошенничества в режиме реального времени, Mastercard обеспечивает основу доверия для новых форм коммерции.
Mastercard продолжает тесно сотрудничать с партнерами в Азербайджане, поддерживая развитие современной цифровой экономики и способствуя тому, чтобы новые, более интеллектуальные формы коммерции были доступными, безопасными и надежными для потребителей и бизнеса.